Sos do lasu czyli jak Kasia została orłem a Anetta pająkiem na linie

gangnamstyleMiniony weekend spędziliśmy w podwarszawskiej Krępie wraz z uczniami i nauczycielam  z dwóch klas Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapeutycznego „SOS”. Liceum „SOS” bywa nazywane „szkołą drugiej szansy”. Dla nas młodzież z SOS była drugą szansą na przeżycie wspaniałego czasu ze wspaniałymi ludźmi. W trakcie tych trzech intensywnych dni młodzież uczestniczyła w intensywnych warsztatach oraz ćwiczeniach terenowych m.in. na niskim parku linowym. Odbyła się też gra wiejska:)

Celem działań terenowych było budowanie wzajemnego zaufania (np. ćwiczenie „Orzeł”, w trakcie którego jeden z uczestników „lata” na rękach innych), integracjia, poszukiwanie niestandardowych rozwiązań, współpracy (np. w ćwiczenie w uprzęży „Pająk”, w trakcie którego trzeba przejść po linie będąc utrzymywanym przez innych).

Jeśli jesteście ciekawi co to był za projekt; zapraszamy tutaj.

A jeśli nie, zobaczcie chociaż zdjęcia!

Projekt „Adaptacja, integracja i rozwój umiejętności przeciwdziałających nadużywaniu substancji psychoaktywnych  wychowanków MOS nr 1 SOS w Warszawie.” został zrealizowany dzięki finansowaniu ze środków m.st. Warszawy.