Zielona Szkoła STO nr 16

Wraz z drugą klasą ze szkoły STO nr 16 z Warszawy,  małpką Czi-Czi, i dwiema nauczycielkami przez trzy kwietniowe dni 2013podróżowaliśmy po najbliższej okolicy i dalekich kontynentach wokoło Świętochowa.

Przeprawialiśmy się przez mosty (które sami stawialiśmy) przez bagna, a po linach przez dżunglę, co nie było najprostsze- wymagało od nas współpracy.  Nauczyliśmy się grać w podchody, poznawaliśmy zwierzęta z okolicznego lasu. Nasza ciekawość świata zaprowadziła nas do laboratorium naukowego …na trawie gdzie zgłębiliśmy tajniki powietrza i cieczy… Odwiedziliśmy dawne kino i stworzyliśmy film ilustrujący przygody dr. Dollitle. W końcu, zawędrowaliśmy do indiańskiej wioski: nauczyliśmy się tamtejszego tańca, przyrządziliśmy tradycyjne placki nad ogniskiem i ufarbowaliśmy kolorowe stroje!

Oj, działo się działo! Obejrzyjcie zdjęcia: KLIKNIJ!

/Olga/