Prelekcje

Realizujemy wykład, prelekcje oraz spotkania dyskusyjne związane z zagadnieniami outdoor/adventure/experiential learning oraz komunikacją naukową.

W swojej ofercie mamy następujące tematy:

• wprowadzenie do pedagogiki przygody
  • outdoor/adventure/experiential education w Polsce i na świecie. Podstawy teoretyczne, przykłady realizacji
  • pedagogika przeżyć: podstawy teoretyczne i przykłady realizacji
  • wykorzystania pedagogiki przygody we wsparciu socjoterapii
  • niskie parki linowe jako przykład działania outdoor education
  • historia i korzenie experiential education
  • metoda IBSE w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych
  • sail training i wychowanie morskie
  • dylematy oceniania w szkole
  • model Skali Współpracy w pracy z młodzieżą
  • budowanie zaangażowania uczniów w nawiązaniu do modelu Rogera A. Harta
  • Grywalizacja

Na specjalne okazje zapraszamy do występów naukowców i praktyków z wiodących ośrodków zagranicznych lub praktyków – specjalistów z konkretnych dziedzin.

IMG_5412Prelegenci:

Współpracujemy z gronem specjalistów, którzy najczęściej są zarówno teoretykami/badaczami jak i praktykami z różnych obszarów pedagogiki przygody. Nasi prelegenci związani są z najlepszymi ośrodkami naukowymi w kraju i zagranicą. Współpracujemy również z szerokim gronem specjalistów międzynarodowych.

Wartości:

Jesteśmy organizacją pozarządową nie działającą dla zysku. Dla szkół i podmiotów publicznych pracujemy na zasadach non-profit. Działamy również charytatywnie i barterowo. Wykonując działania komercyjne cały dochód z nich przeznaczam na działalność statutową. Zamawiając u nas realizację wspierasz pozytywną zmianę w polskiej edukacji!

Kontakt:

pracownia@naukaprzygoda.edu.pl, + 48 501 783 923