Szkolenie z pierwszej pomocy

8 maja 21, nasze wolontariuszki i wolontariusze wzięli udział w kursie podstawowej pierwszej pomocy. To bardzo ważne umiejętności dla osób pracujących z grupami. Dodatkowo, według standardów Europejskiego Stowarzyszenia Parków Linowych (ERCA), których się trzymamy – z niskimi parkami linowymi powinny pracować osoby posiadające zaświadczenie o umiejętności udzielania pierwszej pomocy nie starsze niż 3 lata.

Ćwiczyliśmy zasady postępowania w przypadku najczęstszych urazów i stanów zagrożenia życia. Dodatkiem do warsztatu była analiza ryzyka w najczęściej stosowanych przez nas formach plenerowych np. przy zabawach w gumizeli, na niskim parku linowym czy grach zespołowych.

Dlatego też, raz na rok – dwa, organizujemy szkolenie dla naszego zespołu.

Szkolenie poprowadził nasz wolontariusz – nauczyciel i ratownik medyczny – Maciej Bandurski. Dziękujemy Państwomiasto z warszawskiego Osiedla Jazdów za możliwość skorzystania z Waszego gościnnego domku.

zdjęcia: Karol Trynkier