Planszówki szkoleniowe w Osiem przez Dwa – relacja

W te wakacje zorganizowaliśmy kurs projektowania gier Game it Out w ramach programu Erasmus+. Oprócz zajęć teoretycznych, zaprojektowaliśmy w międzynarodowych zespołach gry szkoleniowe, poruszające tematykę nierówności społecznych czy pobudzające ciekawość. Z okazji Erasmus Days postanowiliśmy podzielić się z innymi naszymi rezultatami.

Spotkanie poprowadził Marcin Łączyński, jeden z naszych tutorów w trakcie kursu. Wprowadził słuchaczy w tematykę gier szkoleniowych, wskazując pozytywne i negatywne trendy w tym obszarze. Zagraliśmy także z uczestnikami w gry, które zaprojektowaliśmy.

Spotkanie zachęciło uczestników do wypróbowania nowych typów gier, takich jak np. LARPy. Planujemy także kontynowować spotkania planszówkowe w domku, by promować ten sposób integracji, jak również nieformalnej edukacji.

Nasze działąnie odbyło się w ramach upowszechniania rezultatów kursu Game It Out.