Warsztaty dla młodzieży licealnej o współpracy

Nasza jesień jest jak zawsze mocno pracowita – tym razem jest to zasługa Mocy w działaniu, czyli projektu skierowanego do młodzieży z warszawskich liceów. W kolejne październikowe i listopadowe soboty spotykaliśmy się z grupą młodych liderów na szkoleniach specjalistycznych m.in. z zakresu komunikacji, manipulacji czy przywództwa. W tej palecie tematów nie mogło oczywiście zabraknąć szkolenia w temacie działania w zespole, czyli ważnego dla nas modelu Skali Współpracy. 29 października grupa uczniów i uczennic wzięła udział w szkoleniu prowadzonym przez Olę i Wiktorię. Osoby uczestniczące po krótkiej rozgrzewce przystąpili do naszej autorskiej gry planszowej – Poławiaczy pereł, w której na własnej skórze doświadczyli „gry na ostro”, „gry na siebie” czy „grania dla dobra ogółu”. W dalszej części szkolenia to, co wydarzyło podczas rozgrywki posłużyło do objaśnienia modelu Skali Współpracy.

Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu udało nam się zainteresować młodzież tym modelem i być może pojawi się on w ich autorskich scenariuszach lekcji wychowawczych – tego dowiemy się niedługo 😊

Pojekt dofinansowany przez Fundację Empiria i Wiedza w programie „InwestorJa”.