Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję, kultowych warsztatów pedagogiki przygody (outdoor & experiential education). Dołącz do ponad 260 absolwentów tego warsztatu i zacznij swoją przygodę z rozwojowymi działaniami plenerowymi!
Adventus to doświadczanie połączone z poznaniem kontekstu teoretycznego i praktycznego.
Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:
- pracujesz, lub chcesz zacząć pracować z grupami
- chcesz wyjść z programem poza sale warsztatowe
- szukasz inspiracji
- chcesz poznać inne osoby o podobnych zainteresowaniach
- masz ochotę na spędzenie kilkunastu godzin w plenerze
- dopiero zaczynasz lub chcesz zacząć działania w metodyce outdoor&experiential education
Gdzie?
Domek Przygody, ul. Jazdów 8/2 Warszawa
Kiedy?
13-14.10 Zaczynamy w piątek o godzinie 9:00 wspólnym drugim śniadaniem, kończymy w sobotę o godzinie 16:30.
piątek: 9:00 – 17:30
sobota: 9:00 – 16:30
Dla kogo?
Zapraszamy nauczycieli, trenerów, animatorów, studentów oraz osoby zainteresowane outdoor/adventure/experiential education, pedagogiką przeżyć.
W programie:
- Doświadczenie pedagogiki przygody i pokrewnych nurtów na „własnej skórze”
- Kilkanaście gier i ćwiczeń rozwojowych dla uczestników w różnym wieku
- Gry i ćwiczenia na niskim parku linowym i w gumizeli
- Teoretyczne podstawy pedagogiki przygody/experiential education
- Metody aktywnego omawiania oraz podsumowywania ćwiczeń dla różnych grup wiekowych
- Metody inspirowane edukacją przyrodniczą
- Podsumowywanie ćwiczeń będące przyczynkiem do refleksji i rozwoju osobistego – jednym słowem, Ty też się czegoś o sobie dowiesz!
Adventus, w opinii uczestników, to wspaniała okazja do zainspirowania się, „naładowania baterii”, własnego rozwoju przy okazji poznawania wielu metod i technik z nurtu pedagogiki przygody.
Jako osoba uczestnicząca weźmiesz udział w szeregu aktywności plenerowych, aby później móc wspólnie podsumować zdobyte doświadczenia i przedyskutować możliwość adaptacji nowo zdobytej wiedzy do pracy z Twoją grupą.
Udział w warsztacie może być intensywnym doświadczeniem – dzięki temu szybko i bez nudy się uczysz!
To połączenie przyjemnego z pożytecznym – ciekawych ćwiczeń plenerowych, poznania nowych, może podobnych? Tobie ludzi, czas na wymianę doświadczeń, nawiązywanie relacji osobistych i zawodowych.
Opłaty za wydarzenie*:
- „ngo” 525 zł (dla ngo, placówek edukacyjnych, niepracujących uczniów i studentów)
- „mecenas” early birds 645 (dla firm, jednostek komercyjnych oraz osób, które mogą wesprzeć działania fundacji przy wpłacie do 30.09)
- „mecenas” lazy birds 735 zł lub więcej (dla firm, jednostek komercyjnych oraz osób, które mogą wesprzeć działania fundacji)
Zniżka 50 PLN dla patronów i patronek&matronek Domku Przygody >>>.
W tej cenie otrzymasz: materiały teoretyczne w wersji elektronicznej, wegetariański obiad w piątek i sobotę oraz przekąski, napoje przez cały czas trwania warsztatu, zaświadczenie o udziale w warsztatach oraz całą garść doświadczeń i inspiracji. Nie jest przewidziany nocleg.
Ubezpieczenie NNW uczestnicy wykupują we własnym zakresie.
Dodatkowy bonus: uczestnicy warsztatów otrzymają 15% zniżki na zakupy w naszym sklepie internetowym.
Lokalizacja
Warsztat odbędzie się w „Domku Przygody” na warszawskim Jazdowie. Drewniany domek, wyremontowany społecznie przez wolontariuszy, posiada niezwykły klimat. Nie znajdziecie tu warunków typowych dla nowoczesnych sal szkoleniowych. Zamiast tego, wkroczycie do drewnianego wnętrza ukrytego w centrum Warszawy, w którym czuć klimat grona entuzjastów tworzących unikatowe, przyjazne i domowe miejsce rozwoju dla dzieci oraz dorosłych.
Zostań patronem naszego domku i pomóż nam rozwijać go dla Warszawiaków: https://patronite.pl/osiemprzezdwa.
Domek Przygody jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne dzięki udostępnieniu przez Dzielnicę Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy.
Jak się ubrać?
Ze względu na plenerowy charakter warsztatu prosimy o przybycie w wygodnym ubraniu w tym w długich spodniach oraz zamkniętych butach na twardszej podeszwie ze względu na planowaną grę na paku linowym. Zachęcamy do wzięcia kurtki przeciwdeszczowej!
Warsztat odbędzie się pod warunkiem zebrania m.in. 10 osób w terminie do 5.10.
Prowadzący:
dr Aga Leśny – trenerka i instruktorka niskich parków linowych od 2012 roku. Dyplomowana pedagożka i kulturoznawczyni. Popularyzatorka idei i metod experiential education w Polsce, założycielka Pracowni Nauki i Przygody. Przeprowadziła ponad 800h treningów metodą pedagogiki przygody, wykorzystując niski park linowy do pracy z dziećmi, dorosłymi (w tym z osobami z niepełnosprawnościami).
+ asystentka/asystent w trakcie szkolenia trenerskiego.
*Zwrot opłaty:
W przypadku rezygnacji z udziału, uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaty w następującej wysokości (%wpłaty): – rezygnacja 30 dni przed: 100%; rezygnacja do 3 tyg przed: 50% ; rezygnacja do 2 tyg przed: 30%; późniejsza: brak zwrotu. Powyższa zasada została wprowadzona ze względu na ponoszone koszty związane z przygotowywaniem warsztatów w należytej jakości i z wyprzedzeniem. W przypadku odwołania warsztatu przez organizatorów obowiązuje pełen zwrot wnoszonej opłaty za warsztat.