Serdecznie zapraszamy na 18tą (!) edycję, kultowych warsztatów pedagogiki przygody (outdoor & experiential education). Dołącz do ponad 250 absolwentów tego warsztatu i zacznij swoją przygodę z rozwojowymi działaniami plenerowymi!
ZGŁOSZENIA: https://app.evenea.pl/event/adventus18/
Adventus to doświadczanie połączone z poznaniem kontekstu teoretycznego i praktycznego outdoor & experiential education, pedagogiki przygody. Dzięki temu:
- Intensywnie zanurza w doświadczeniu, a więc szybko się uczysz.
- Obserwujesz siebie i grupę w działaniu – więc od razu widzisz w jakich działaniach możesz wykorzystać prezentowane formy
- Łączysz przyjemne z pożytecznym – rozwijasz siebie ucząc się nowych metod, masz czas na regenerację w przyrodzie, jesteś w grupie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, jest czas na wymianę doświadczeń, nawiązywanie relacji osobistych i zawodowych.
Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:
- pracujesz, lub chcesz zacząć pracować z grupami
- chcesz wyjść z programem poza sale warsztatowe
- szukasz inspiracji
- chcesz poznać inne osoby o podobnych zainteresowaniach
- masz ochotę na spędzenie kilkunastu godzin w plenerze
- dopiero zaczynasz lub chcesz zacząć działania w metodyce outdoor&experiential education
Gdzie?
Leśne Zacisze, Oksa (woj. świętokrzyskie) http://lesne-zacisze.pro/
Kiedy?
21-22.04.23 (piątek-sobota). Zaczynamy o godzinie 9:00, kończymy w o godzinie 16:30.
Dla kogo?
Zapraszamy nauczycieli, trenerów, animatorów, studentów oraz osoby zainteresowane outdoor/adventure/experiential education, pedagogiką przygody i pedagogiką przeżyć.
Minimalna liczebność grupy: 10 osób.
W programie:
- Doświadczenie pedagogiki przygody i pokrewnych nurtów na „własnej skórze”
- Kilkanaście gier i ćwiczeń rozwojowych dla uczestników w różnym wieku
- Gry i ćwiczenia na niskim parku linowym i w gumizeli
- Teoretyczne podstawy pedagogiki przygody/experiential education
- Metody aktywnego omawiania oraz podsumowywania ćwiczeń dla różnych grup wiekowych
- Metody inspirowane edukacją przyrodniczą
- Podsumowywanie ćwiczeń będące przyczynkiem do refleksji i rozwoju osobistego – jednym słowem, Ty też się czegoś o sobie dowiesz!
Adventus, w opinii uczestników, to wspaniała okazja do zainspirowania się, „naładowania baterii”, własnego rozwoju przy okazji poznawania wielu metod i technik z nurtu pedagogiki przygody.
Jako uczestnik weźmiesz udział w szeregu aktywności plenerowych, aby później móc wspólnie podsumować zdobyte doświadczenia i przedyskutować możliwość adaptacji nowo zdobytej wiedzy do pracy z Twoją grupą.
Udział w warsztacie może być intensywnym doświadczeniem – dzięki temu szybko i bez nudy się uczysz!
Opłaty za wydarzenie*:
- „non-profit” 770 zł (dla ngo, niekomercyjnych placówek edukacyjnych, niepracujących uczniów i studentów)
- „mecenas – skowronek” early birds 820 (dla firm, jednostek komercyjnych oraz osób, które mogą wesprzeć działania fundacji przy wpłacie do 21.03)
- „mecenas – sowa” lazy birds 880 zł lub więcej (dla firm, jednostek komercyjnych oraz osób, które mogą wesprzeć działania fundacji, przy wpłacie po 21.03)
Cena obejmuje: nocleg i wyżywienie, materiały teoretyczne w wersji elektronicznej, przekąski i napoje przez cały czas trwania warsztatu, zaświadczenie o udziale w warsztatach oraz całą garść doświadczeń i inspiracji.
Ubezpieczenie NNW uczestnicy wykupują we własnym zakresie.
Dodatkowy bonus: uczestnicy warsztatów otrzymają 15% zniżki na zakupy w naszym sklepie internetowym.
Lokalizacja
Ośrodek Leśne Zacisze
To nowy ośrodek na terenie województwa świętokrzyskiego. Klimatyzowana sala warsztatowa zapewni nam komfort spędzanego w niej czasu. Zakwaterowanie w domkach z własną łazienką na terenie ośrodka. Zajęcia pelenerowe odbędą się na zielonym terenie ośrodka oraz w okolicznym lesie. (Śniegu w kwietniu się nie spodziewamy, zdjęcie wykonane przez nas zimą w czasie wizji lokalnej ośrodka :))
Jak się ubrać?
Ze względu na plenerowy charakter warsztatu prosimy o przybycie w wygodnym ubraniu w tym w długich spodniach oraz zamkniętych butach na twardszej podeszwie ze względu na planowaną grę na paku linowym. Zachęcamy do wzięcia ubrania wodoodpornego, czołówki, kubka termicznego.
Prowadzący:
Aga Leśny – trenerka i instruktorka niskich parków linowych od 2012 roku. Podstawowy kurs trenerski outdoor education ukończyła w Holandii, poziom zaawansowany w Rumunii. Pracuje jako trenerka z grupami z całej Polski oraz w Europie, również na poziomie train-the-trainers (kształcenie trenerskie).
Dyplomowana pedagog i kulturoznawca. Popularyzatorka idei i metod Experiential Education w Polsce, założycielka Pracowni Nauki i Przygody. Przeprowadziła ponad 600h treningów metodą pedagogiki przygody, wykorzystując niski park linowy do pracy z dziećmi, dorosłymi (w tym z osobami z niepełnosprawnościami i w projektach socjoterapeutycznych).
Dariusz Kurcman – pracownik Stowarzyszenia Integracja i Rozwój z Kielc, doradca i kierownik merytoryczny w Kielecko – Ostrowieckim Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej. Od 2009 roku wspiera w rozwoju świętokrzyskie organizacje pozarządowe. Członek Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, absolwent 21 Szkoły Trenerów sTOP (2019) i Szkoły Przywództwa w Fundacji Szkoła Liderów (2022). Trener linowy pracujący z wykorzystaniem niskich parków linowych.
*Zwrot opłaty:
W przypadku rezygnacji z udziału, uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaty w następującej wysokości (%wpłaty): – rezygnacja 30 dni przed: 100%; rezygnacja do 3 tyg przed: 50% ; rezygnacja do 2 tyg przed: 30%; późniejsza: brak zwrotu. Powyższa zasada została wprowadzona ze względu na ponoszone koszty związane z przygotowywaniem warsztatów w należytej jakości i z wyprzedzeniem. W przypadku odwołania warsztatu przez organizatorów obowiązuje pełen zwrot wnoszonej opłaty za warsztat.