Ale się działo!

Końcówka maja i czerwiec były dla nas bardzo intensywnym czasem. Chcecie się dowiedzieć co robiliśmy? No to po kolei!

28 maja po raz drugi braliśmy udział w pikniku z okazji dnia dziecka organizowanym przez Muzeum POLIN. Fundacja przygotowała dla dzieci niski park linowy z muzyką w tle, zaś sam piknik toczący się wokół muzyki był świetnie przygotowany. Tylko przez nasz park przeszło ponad 300 dzieci!

2 czerwca stanowił dla nas nie lada wyzwanie. Dzień rozpoczęliśmy szóstą grą miejską dla seniorów organizowaną we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury. Hasło tegorocznej gry brzmiało „Znajomi z Żoliborza” i jak pewnie się domyślacie uczestnicy poruszali się po Żoliborzu odkrywając związane z nim postaci czy miejsca. Grę zakończyliśmy w Kalinowym Sercu, kawiarni poświęconej Kalinie Jędrusik, jednej z ważnych żoliborskich postaci.

Tego samego dnia w naszym fundacyjnym domku, ale także na całym Jazdowie trwał OPEN DAY czyli dzień otwarty Jazdowa w ramach konferencji  European Foundation Center. Uczestnicy konferencji mogli zobaczyć czym zajmują się organizacje pozarządowe działające na terenie Jazdowa, a także wziąć udział w specjalnie przygotowanych dla nich aktywnościach. Dla nas była to szansa na spełnienie jednego z naszych marzeń – zbudowaliśmy basen z cieczą nienewtonowską! Zabawie nie było końca do późnych godzin wieczornych, kiedy to w OsiemPrzezDwa organizowaliśmy kolację dla wolontariuszy wyżej wspomnianej konferencji.

7 czerwca mieliśmy przyjemność poprowadzić warsztaty integracyjne z wykorzystaniem niskiego parku linowego dla Narodowego Centrum Kultury. W przepięknym otoczeniu Pałacu w Radziejowicach uczestniczki warsztatu zasmakowały w pedagogice przygody i miały szansą na przeżycie własnej przygody na parku linowym.

Zaś 9 czerwca niski park linowy zawisł na Jazdowie by dzieci jednej z warszawskich szkół właśnie na parku mogły przekonać się jak ważna jest współpraca i komunikacja w grupie. Ponadto wraz z dziećmi zbudowaliśmy wieżę z gry Tower of Power, bawiliśmy się w gumizeli i wspólnie ugotowaliśmy obiad na kociołku. I to wszystko w samym centrum Warszawy!

Czerwiec zakończyliśmy warsztatami naukowymi w zaprzyjaźnionym przedszkolu Wesoły Smok. Z dziećmi i rodzicami z Wesołego Smoka eksperymentowaliśmy już po raz trzeci, za każdym razem zgłębiając inne sekrety otaczającego nas świata.