Recenzja: Nauka jest prosta, ponad 250 propozycji zajęć dla przedszkolaków

Kolejna, świetna książka wydawnictwa Jedność. Jak na razie, jedyna pozycja na polskim rynku, która poświęca wiele uwagi metodyce prowadzenia zajęć eksperymentalnych! Pozycja składa się z kilku rozdziałów tematycznych np. „Badanie magnesów i stawianie hipotez”, a każdy z nich zawiera cele dla danego cyklu dydaktycznego, propozycje kilku zabaw i doświadczeń oraz list do rodziców (!) namawiający do kontynuowania doświadczeń w domu. Treść proponowanych eksperymentów i obserwacji jest starannie przemyślana i dopasowana do zajęć przedszkolnych – co również stanowi rzadkość na naszym rynku wydawniczym. Większość książek propoznuje zabawy dla dzieci w wieku 8+.

Minusem książki jest słaba szata graficzna, ale przy wszystkich inncych zaletach, można jej wybaczyć ten mankament.

Szczególne polecam nauczycielom!

Aga Leśny