Integracja na parku linowym dla harcerzy

W sobotę 3 grudnia mieliśmy przyjemność zorganizować outdoorowe  zajęcia integracyjne dla grupy 24 harcerimg_1610zy z ZHP. Chociaż to dopiero początek grudnia, atmosfera tego dnia była iście świąteczna. Wspólnie przygotowywaliśmy się do ubierania choinki i rozplątaliśmy zeszłoroczne łańcuchy. Udało nam się również stworzyć dekoracyjną gwiazdę w rozmiarach XXL. A dzięki sprawnemu podziałowi prac uruchomiliśmy też maszynę produkującą prezenty.

Harcerze wspólnymi siłami znaleźli zaginione gdzieś wysoko w górach sanki Świętego Mikołaja – w ich poszukiwaniu dzielnie pokonali pełną niebezpieczeństw trasę – czyli nasz ulubiony park linowy.

Aż strach pomyśleć, jak wyglądałyby tegoroczne święta, gdyby nie nasze wysiłki w to sobotnie popołudnie!

Wszystkie te działania miały na celu zintegrowanie grupy i sprawienie, by ich współpraca w ramach zastępów była jeszcze doskonalsza. Bo rozwijać się i doskonalić umiejętności zespołowe można również poprzez zabawę w plenerze. W nieformalnej rozmowie przy herbacie, już po zakończeniu warsztatu, poświęciliśmy chwilę na cenną, całkiem poważną dyskusję na temat założeń teoretycznych leżących u podstaw nauki przez doświadczenie w wykonaniu dorosłych i o naszej metodzie pracy.

Naszym uczestnikom życzymy samych sukcesów zespołowych i dziękujemy za wspólnie spędzone, mamy nadzieję owocne chwile.