Kurs budowy i działań na niskim parku linowym (LRC) 2016

lrc2016_small

Application form: scroll down

english: LRC2016_en2

Całość informacji po polsku: LRC2016_pl

W ramach projektu „Akademia Pedagogiki Przygody” zapraszamy na niezwykły kurs dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie budować mobilne, niskie parki linowe. Na szkoleniu, evencie, pikniku, kursie, zbiórce czy obozie. Pakujesz sprzęt do bagażnika i jedziesz gdzie chcesz. Ten kurs stanowi świetne uzupełnienie warsztatu trenera outdoor.

Dlaczego warto:

Nauczysz się:

– jak prawidłowo i bezpiecznie wieszać mobilne, niskie parki linowe

– jak projektować gry i działania na takich konstrukcjach

– gdzie można wieszać niskie parki linowe

– z jakich materiałów się je buduje

– skąd się wzięła idea niskich parków linowych, do czego się je wykorzystuje w Polsce i na zachodzie

BISI3457

Ponadto:

– poznasz najlepsze standardy budowy, certyfikacji, doboru sprzętu według norm European Ropes Courses Association

– weźmiesz udział w kilku grach prowadzonych przez doświadczony zespół trenerski

– zaprojektujesz i zbudujesz własne gry na niskim parku linowym

– poćwiczysz angielski :)

– na kursie będzie minimum teorii, maksimum praktyki!

– po kursie i zdanym egzaminie będziesz wiedziała/wiedział jak samodzielnie zbudować niski park linowy, gdzie kupić materiały, jak podnosić swoje kwalifikacje. Będziesz certyfikowanym instruktorem ERCA!

– najlepszych kursantów zapraszamy do współpracy w zespole trenerskim Pracowni Nauki i Przygody

PrzebiegDSC_5020-2

Kurs składa się z dwóch części: certyfikowanego szkolenia wg standardów ERCA wraz z egzaminem teoretycznym i praktycznym oraz z wprowadzenia do teorii i praktyki pedagogiki przygody (experiential education). Większość zajęć w trakcie kursu odbywać się będzie na świeżym powietrzu przy aktywnym udziale uczestników.

Termin:

20.10 start g.10:00 – 23.10. 2016 meta ok. g. 16:00

Program: Wprowadzenie do pedagogiki przygody, wykorzystanie niskiego parku linowego do działań pedagogicznych w tym praca z grupami, bezpieczeństwo na niskim parku linowym, zasady budowy i montażu niskiego parku linowego, węzły, aspekty prawne, praktyczne metody pedagogiki przygody. Egzamin praktyczny i teoretyczny. Kurs prowadzony będzie w języku angielskim! Uwaga – w czasie kursu będziemy pomagać w tłumaczeniu ewentualnych trudnych określeń czy zwrotów. W trakcie egzaminu pisemnego i ustnego będzie nam towarzyszył polski asystent!

Co należy zabrać: Wygodny, nieprzemakalny strój (większość zajęć będzie odbywała się na dworze), buty z twardą podeszwą, ulubioną herbatę, przegryzki.

IMG_1826Prowadzący – ucz się od najlepszych!

Daniel Dammier (VEJ, e.v, Actionworx, Niemcy)– dyplomowany pedagog socjalny, pracuje od ponad 14 lat jako trener. Zawodowo zajmuje się budową niskich i wysokich parków linowych oraz prowadzeniem treningów. Jest rozpoznawalnym w Europie trenerem, koncertującym się na edukacyjnych aspektach pedagogiki przygody. Prowadził działania w Indiach, Cyprze, Izraelu. Certyfikowany instruktor ERCA, członek zarządu tego stowarzyszenia.

Bastian Kaspert (VEJ, e.v, Actionworx, Niemcy) – dyplomowany pedagog socjalny, pracuje od 11 lat jako trener. Posiada certyfikat instruktora ERCA oraz uprawnienia wspinaczkowe. Jest znany z niezwykłego poczucia humoru, które wykorzystuje do tworzenia gier i ćwiczeń.

Aga Leśnyasystent (Pracownia Nauki i Przygody) – dyplomowany pedagog i kulturoznawca, instruktorka ERCA. Popularyzatorka idei i metod Experiential Education w Polsce, założycielka Pracowni Nauki i Przygody. Przeprowadziła ponad 150h treningów metodą pedagogiki przygody, wykorzystując niski park linowy do pracy z dziećmi, dorosłymi oraz osobami niepełnosprawnymi.

DSCF5317Miejsce:

Ośrodek Charytatywno-Szkoleniowy Caritas, Popowo-Letnisko, al. Centralna 6, 07-203 Somianka (przy trasie nr 62 Serock – Wyszków). Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3 osobowych z łazienkami. Przewidujemy 3 posiłki dziennie. Istnieje możliwość zamówienia wyżywienia wegetariańskiego. Na terenie obiektu znajduje się kącik kuchenny, w którym można przygotować sobie ulubioną kawę/herbatę.

Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na miejsce lub chcesz nocować dzień wcześniej/później w ośrodku – skontaktuj się z nami! Pomożemy :)

Iwestycja:

Zgłoszenie i wpłata zadatku do 1 IX: 2350 zł, potem 2450 zł.

Cena zawiera: nocleg, wyżywienie, materiały szkoleniowe (w tym skrypt z wiedza teoretyczną i przykłady konstrukcji), przystąpienie do egzaminu, ubezpieczenie, certyfikat po zdanym egzaminie.

Wraz ze zgłoszeniem prosimy o wpłatę bezzwrotnego zadatku w wysokości 500 zł[1]. Kolejne płatności możliwe są w ratach.

Kurs odbędzie się w przypadku zgłoszenia m.in. 10 uczestników.

[1] Zwrot zadatku możliwy jest wyłączenie w przypadku odwołania kursu przez organizatorów. Nie przysługuje w przypadku rezygnacji uczestnika lub przypadków losowych.

liny8Kontakt: Aga Leśny +48 501 783 923, Asia Przydatek: + 48 507 692 737, pracownia@naukaprzygoda.edu.pl

Uwagi:

– kurs odbędzie się pod warunkiem zebrania 10 osobowej grupy chętnych

– zespół Pracowni może pomóc w zakupie sprzętu do budowy własnego parku linowego

– przed kursem warto przeczytać artykuł Agi Leśny o parkach linowych >>>

– certyfikat ERCA ważny jest 3 lata. Po ich upływie konieczne jest odświeżenie uprawnień. Takie odświeżenia organizuje Pracownia Nauki i Przygody. Jego koszt to około 55 euro.

– Wg standardów ERCA z niskimi parkami linowymi powinny pracować osoby posiadające zaświadczenie o umiejętności udzielania pierwszej pomocy nie starsze niż 3 lata

 

Więcej informacji o parku linowym, audycja radiowa, klip: kliknij >>>

ZGŁOSZENIA:

 

We can not offer helal food and drinking.
Yes, you will have a nice t-shirt from us :)