Pokaz warsztatu pedagogiki przygody – relacja

19 marca 2022 spotkaliśmy się w naszym „domku przygody” na warszawskim Osiedlu Jazdów, żeby w parku, pośród budzącej się wiosny, zanurzyć się w działania inspirowane pedagogiką przygody.

Spora ekipa fundacyjnych wolontariuszy przygotowała dla uczestników wiele atrakcji. Była gra na niskim parku linowym, gra ukazująca zagadnienia komunikacji i budowania zaufania, ćwiczenia podsumowujące, dyskusja o podstawowych założeniach pedagogiki przygody i możliwościach jej wykorzystania. W programie warsztatu znalazły się aktywności prowadzone przez absolwentkę tegorocznego kursu trenerów outdoorowych „Outdoors as a tool” w ramach jej działań upowszechniających rezultaty projektu Erasmus+.

Zależało nam bardzo, aby uczestnicy mieli okazję „wypróbowania” naszej metody na sobie, spędzili wspólnie aktywny dzień wśród zieleni i naładowali przednówkowe baterie.

Dla naszego zespołu był to symboliczny początek „sezonu outdoorowego”. Już w kwietniu zapraszamy Was na warsztaty wprowadzające w zagadnienie pedagogiki przygody „Adventus” oraz kurs budowy i działań na niskim parku linowym.

ekipa wolontariuszek i wolontariuszy Pracowni Nauki i Przygody

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach upowszechniania rezultatów projektu Erasmus+”Outdoors as a tool – train the trainers”