Spotkanie o systemie pracy z młodzieżą wykluczoną w UK

wykluczenie_spoleczne19 maja o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z naszą wolontariuszką Ingą, która opowie o wizycie studyjnej w Wielkiej Brytanii poświęconej pracy z młodzieżą wykluczoną.

„OsiemPrzezDwa” ul. Jazdów 8/2 Warszawa

Jak działa system edukacyjny w UK oraz jakie są alternatywne metody nauczenia i wspierania uczniów wykluczonych ze szkoły?

Podczas spotkania przybliżymy Państwu działania ośrodków wspierających naukę uczniów wykluczonych ze szkoły z powodu niewłaściwego zachowania czy też niedostatecznych ocen. Poznacie Państwo działalność ośrodka „Involve” – miejsca, w którym młodzież aktywnie spędza czas, zdobywa umiejętności przydatne w późniejszym życiu, a także ma możliwość kontynuowania nauki na odpowiednim poziomie. Przekonacie się Państwo, jak funkcjonuje i czego uczy David Young Academy czyli szkoła na łodzi. Na koniec odbędzie się prezentacja „Imagination Games” organizacji, która stała się fenomenem w Anglii. Analizując jej działalność, zdobędziecie Państwo informacje, jak wykorzystać gry w procesie rozwoju uczniów, podnoszenia ich motywacji i pobudzania kreatywności.

Tego wszystkiego, będzie mogli dowiedzieć podczas spotkania z Ingą Mączką która w dniach 21-25.04 brała udział w wizycie studyjnej w Leeds.

W planach Brytyjska 5 o’clock, brownie, mini wykład, slajdowisko ;)

Nie ma ustalonej opłaty za spotkanie. Prosimy o dobrowolne darowizny na utrzymanie miejsca działań kulturalnych i edukacyjnych jakim jest domek „OsiemPrzezDwa”. Darowiznę można wpłacić na konto: 76 1140 2017 0000 4102 1288 5005 lub wrzucić do skarbonki w dniu spotkania. Dziękujemy!