26 Sierpnia 2022, w jednej z warszawskich szkół niepublicznych odbyło się szkolenie “Dzika Edukacja” we współpracy z projektem Dzikoprzygody Anety Chmielińskiej. Aneta, kiedyś wolontariuszka w naszej fundacji, teraz z sukcesem prowadzi zajęcia, podcasty i warsztaty oraz inne formy rozwojowe, których celem jest zakochiwanie dzieci w naturze. Instruktorce leśniej towarzyszli wolontariusze z naszej fundacji.
Szkolenie miało na celu wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w realizowaniu większej części zajęć w lesie lub parku. Uczestnicy w teorii poznali między innymi jak natura wpływa na dzieci i co z tego wynika dla kadry, jak kreować programy zajęć. W dalszej części, grupa wyruszyła na symulację zajęć w duchu leśno-przygodowych.
W podsumowaniu uczestnicy wyrazili zaskoczenie tym jak łatwo można realizować program wśród natury i jak to pozytywnie może wpływać na proces uczenia się.
Jeśli interesują Cię takie i podobne szkolenia i warsztaty – zajrzyj do kalendarium naszych szkoleń otwartych oraz oferty dla nauczycieli i pedagogów.
Jeśli chcesz poznawać podobne metody i rozwijać w kierunku prowadzenia aktywności z zakresu pedagogiki przygody & outdoor education – może zainteresuje Cię nasz program wolontariacki.