Szkolenie trenerskie Skali Współpracy – relacja

11 lutego 2023 odbyło się całodniowe szkolenie trenerskie ramach projektu Skala Współpracy NGO. W rekrutacji do projektu wzięło udział aż 155 chętnych, spośród których wybraliśmy 20, działających na terenie większości województw w całej Polsce.

W ramach przygotowania, uczestnicy, we własnym zakresie zapoznawali się z modelem, na podstawie dostępnych materiałów (Wam też polecamy nasze webinary i artykuły na ten temat!).

Następnie spotkaliśmy się na żywo, w siedzibie Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP (które jest ambasadorem w projekcie), aby przyjrzeć się temu jak wspierać organizacje pozarządowe w poznawaniu i stosowaniu modelu w swoich organizacjach.

Ważną częścią szkolenia była rozgrywka gry „Poławiacze Pereł”, zaprojektowanej przez nas specjalnie na szkolenia ze Skalą Współpracy. Gra wzbudziła wiele emocji na kilku poziomach; i na poziomie graczy – oj dużo się tam zadziało – ale też na poziomie prowadzących. Uczestnicy i uczestniczki zadawały szereg pytań o sposoby i podpowiedzi na prowadzenie gry.

Już za chwilę, trenerki i trenerzy ruszą w Polskę, aby prowadzić szkolenia wojewódzkie dla chętnych przedstawicielek i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Trzymamy za nich kciuki!

Szkolenie trenerskie było częścią projektu „Skala Współpracy NGO” dofinansowanego ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego #NOWEFIO na lata 2021-2030.

/al/