Wyjazd na wspinaczkę do Hiszpanii – czyli przygody naszych wolontariuszek.

Nasze wolontariuszki – Julia i Gabi wzięły udział w projekcie organizowanym w ramach programu Erasmus+ dotyczącym wykorzystania wspinaczki w pracy z młodzieżą „CLIMB INTO YOUTHWORK Fostering community and connection through outdoor education and climbing”. Projekt był prowadzony przez dwie organizacje: polską – NGO Logos oraz niemiecką – LernLabor. W ciągu 8 dni uczestnicy z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Gruzji, Czech i Grecji poznawali tajniki wspinaczki, a także poprawiali swoje techniki w otoczeniu przyrody w Andaluzji (Hiszpania).

W trakcie projektu odbyło się wyjątkowe spotkanie z doświadczonym wspinaczem, który pokazywał sprzęt, którego używano ponad 30 lat temu. Opowiadał o starodawnych technikach wspinania i asekuracji oraz o swoich przygodach.

Uczestnicy mieli także możliwość zobaczenia jak wspinają się osoby niepełnosprawne. Podczas bardzo inspirującego spotkania niewidomy sportowiec opowiadał wszystkim i pokazywał jak funkcjonuje na co dzień w mieście oraz w skałkach. Następnie wszyscy spróbowali wspinaczki z zamkniętymi oczami, co wymagało nie lada odwagi i jeszcze większego zaufania do osoby asekurującej.

Dziewczyny wracają do nas z duuużą dawka wiedzy, nowymi umiejętnościami i pomysłami. Na pewno w przyszłości zorganizują dla nas jakiś projekt wspinaczkowy!

Wyjazd został dofinansowany ze środków UE.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś brać udział w tego typu projektach – zgłoś się do naszego programu wolontariackiego.