Za nami warsztaty plenerowe i klasowe z warszawskimi licealistami „Moc w spotkaniu”!

Tegoroczna jesień była dla nas bardzo pracowita za sprawą m.in. projektu „Moc w Spotkaniu”. 6 klas z warszawskich liceów wzięło udział w naszych bezpłatnych warsztatach plenerowych. 4 godziny na warszawskim Osiedlu Jazdów wypełnione były grami (w tym grą na niskim parku linowym!) i ćwiczeniami związanymi ze skuteczną komunikacją, integracją, podziałem ról w grupie.

Zdjęcie: Andrzej Szypulski

Oto co o spotkaniach napisała jednak z klas: „W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 3t wraz ze swoją wychowawczynią Anną Klimczak i psycholog szkolną Agatą Kulpa-Kulpinską spędzili czas na zajęciach integracyjnych budujących zespół, gdzie mogli zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i sprawdzić w niestandardowych warunkach. Zajęcia poprowadzili animatorzy z Pracownia Nauki i Przygody. Dziękujemy ! To był fajnie spędzony czas i super przedpołudnie.”

Następnie spotkaliśmy się z każdą klasą u młodzieży w szkole. W trakcie trwających 3 lekcje warsztatów, graliśmy w gry związane z komunikacją, ćwiczyliśmy przyjmowanie różnego rodzaju komunikatów i zastanawialiśmy się jakie działania wspierają, a jakie szkodzą bezpiecznej komunikacji w grupie szkolnej.

Teraz trwa ostatni etap projektu: regularne, stałe zajęcia dla młodzieży licealnej w naszym „Domku Przygody”.

Projekt „Moc w spotkaniu” finansowany jest ze środków fundacji Empiria i Wiedza w ramach projektu „InwestorJa”.

Warsztaty prowadził nasz zespół trenerski przy wsparciu wolontariuszek i wolontariuszy. Jeśli chciałabyś/chciałbyś współtworzyć takie programy – zgłoś się do naszego programu wolontariackiego!