Warsztaty pedagogiki przygody

Pedagogika przygody: warsztat

Pobierz plakat:plakat!

Założenia
Pedagogika przygody:warsztat to propozycja dla wszystkich zainteresowanych pedagogiką przygody. Czym jest pedagogika przygody? Na czym polega fenomen nauki przez doświadczenie? W trakcie tego warsztatu uczestnicy, w praktyczny sposób, poznają szereg gier i zabaw terenowych, które służą budowaniu zaufania do siebie i do grupy, wspólnemu wyznaczaniu i osiąganiu celów, badaniu i wyzwalaniu potencjału grupy, doskonaleniu komunikacji, atrakcyjnemu poznawaniu przyrody. W czasie warsztatów wykorzystuje się podstawowe pomoce (tj. kamyki, gałęzie, liny) oraz bardziej zaawansowane np. niski park linowy. Warsztaty poprowadzą trenerzy Pracowni Nauki i Przygody, posiadający certyfikaty European Ropes Courses Association.

Dla kogo?
– wychowawców, pedagogów, nauczycieli,  animatorów, osób pracujących z grupami dzieci, młodzieży i z dorosłymi
– studentów pragnących zdobyć konkretne umiejętności i pomysły
– harcerzy, turystów, podróżników szukających narzędzi na przełożenie swojej wiedzy i doświadczenia na język zrozumiały dla „zwykłych śmiertelników”

Czego się nauczysz i doświadczysz?
– jak projektować i wykorzystywać gry i zabawy terenowe zorientowane na określony cel np. wzrost poczucia własnej wartości uczestników
– jak gra miejska/terenowa, może być okazją do zdobycia nowej wiedzy i doświadczenia?
– na jakich zasadach projektuje się działania pedagogiki przygody?
Poznasz kilkanaście atrakcyjnych gier i zabaw dla uczestników w różnym wieku, sprawdzisz jak można grać na niskim parku linowym, weźmiesz udział w grze plenerowej, zapoznasz się z podstawowymi teoriami pedagogiki przygody.

Gdzie, kiedy i za ile?
22-23 września 2012, Krępa (30 km od centrum Warszawy), Ośrodek agroturystyczny „Pod Kogutem”. Dojazd samochodem lub PKP. Początek sobota g.10:00, zakończenie niedziela: g. 15:30.

Zakwaterowanie w drewnianych domkach z łazienką lub pensjonacie (za dodatkową opłatą). Trzy posiłki dziennie + przerwa kawowa. Możliwość zamówienia posiłków wegetariańskich. Możliwość wykupienia noclegu i kolacji w piątek (dodatkowo płatne). Uczestnicy warsztatów otrzymają zaświadczenie o  uczestnictwa w szkoleniu.

Cena:

Dla osób zapisujących się w lipcu i sierpniu: 230 zł (nocleg w domkach).
Dla osób zapisujących się we wrześniu: 255 zł (jw.)
Cena zawiera: opiekę instruktorów, materiały dydaktyczne w tym niski park linowy, wyżywienie, nocleg. Ubezpieczenie uczestnicy wykupują we własnym zakresie.

Założenia projektu
Akademia Pedagogiki Przygody” to nazwa projektu Pracowni Nauki i Przygody, którego celem jest upowszechnienie nowoczesnych metod pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, wykorzystujących przygodę jako czynnik sprzyjający rozwojowi oraz edukacji człowieka. Uczestnicy projektów akademii mają szanse poznać i wypróbować metody działania bazujące na głębokim kontakcie z przyrodą, nauką oraz kulturą. Podstawową formą realizacji projektu są kursy praktyczne adresowane do studentów, nauczycieli, pedagogów – i wszystkich, którzy w sposób aktywny pracują z grupami dzieci, młodzieży lub dorosłych i chcą poszerzyć swoje umiejętności o zagadnienia związane z pedagogiką przygody.

Warto przeczytać:

Uwagi:

Warsztaty odbędą się po skompletowaniu grupy. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zabranie luźnych strojów, które można pobrudzić oraz butów z twardą podeszwą. Działania na niskich parkach linowych nie wymagają bardzo dobrej kondycji fizycznej i są bezpieczne również dla osób z lękiem wysokości. Jeśli masz wątpliwości czy Twój stan zdrowia umożliwia udział w warsztatach – napisz do nas!

Zgłoszenia:

Za pomocą poczty elektronicznej: pracownia@naukaprzygoda.edu.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu kontaktowego, oraz podstawowej informacji co szczególnie interesuje Cię w warsztacie.  Osoby zgłoszone zostaną poproszone o wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł jako potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania! Mailowo: pracownia@naukaprzygoda.edu.pl lub telefonicznie: 501 783 923 (Agnieszka).

/Zdjęcia z archiwum Pracowni Nauki i Przygody, autor: Łukasz Wojdyga/