Finał półkolonii „Indiańskie Lato” w szkole „Eureka”

101Na zaproszenie niezwykłej szkoły podstawowej „Eureka” o profilu przyrodniczo-językowym, przez dwa tygodnie lipca wcielaliśmy się w młodych adeptów sztuki indiańskiej. Zawiązaliśmy plemię „Kolorowych Stóp”, a każdy z uczestników półkolonii przechodził szereg prób, aby na koniec otrzymać swoje indiańskie imię i zostać oficjalnie przyjętym do plemienia.

Ćwiczyliśmy ciała i umysły! Ozdabialiśmy stroje, farbowaliśmy ich elementy, przechodziliśmy liczne próby ćwiczące zmysły, w grze Wielkiego Ducha zdobyliśmy plemienny totem, byliśmy na wycieczce w wiosce indiańskiej, uczyliśmy się tańców w kręgu przy akompaniamencie bębnów, poznawaliśmy tajniki meteorologii, robiliśmy własne mydełka, szaleliśmy na łące oraz na parku linowym… Czyli wszystko to, co ciekawe świata dzieci, lubią robić w wakacje!

Finałem półkolonii było pow-wow na które zaprosiliśmy rodziców i przyjaciół – czyli Duże Kolorowe Stopy, które tańczyły i bawiły się z nami, próbowały indiańskich podpłomyków – ale przede wszystkim – powitały Młode Kolorowe Stopy w naszym wielkim plemieniu! Ufff!

Teraz w Eurece trwają skautowe przygody, a już od 29 lipca, na kolejne dwa tygodnie, wracamy do Eureki z zupełnie inną, indiańską przygodą. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 5 – 8 lat do wspólnego wakacjowania z nami! Mamy jeszcze wolne miejsca. Informacje i zapisy: tel. 608 39 99 56, sekretariat@szkola-eureka.pl

Obejrzyjcie zdjęcia!