Park linowy na Uniwersytecie Śląskim

26 maja 2015 zostaliśmy zaproszeni na krótkie warsztaty z parkiem linowym dla studentów pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zaprosiła nas dr Magdalena Christ, która prowadzi na UŚ autorski fakultet o pedagogice przygody, a poznała nas przy okazji konferencji „Edukacja Przygodą”.

Katowice przywitały nas rzęsistym deszczem. Na szczęście pogoda nie zepsuła humoru uczestniczek warsztatów, które z dużą ciekawością przybyły na nasze zajęcia.

P1050628_m

Po krótkiej rozgrzewce i zabawach w gumizeli, uczestniczki miały okazję wziąć udział w ćwiczeniach i grze na niskim parku linowym. Zajęcia zakończyliśmy podsumowaniem z użyciem figurek refleksyjnych oraz krótką dyskusją o możliwości wykorzystania niskiego parku linowego w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Byliśmy pod dużym wrażeniem przyjęcia i zaangażowania uczestniczek. Mieliśmy też okazje przyjrzeć się bliżej Wydziałowi Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, który imponował swoimi rozmiarami. Katowice wydają się być świetnym miejscem do działań z niskim parkiem linowym więc mamy nadzieję, że szybko tam wrócimy!

2015-05-26 10.59.15