I Międzynarodowa Konferencja EDUKACJA – INNOWACJA – rola edukacji nieformalnej, w tym outdoor education w kształceniu i rozwoju.

Zapraszamy na konferencję organizowaną przez zaprzyjaźnionych outdoorowców z województwa zachodniopomorskiego. Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://outdoorpoland.com/aktualnosci/

„Edukacja nieformalna, a w szczególności edukacja typu outdoor dopiero raczkuje w Polsce, jednak już zbiera grono zagorzałych fanów, którzy wykorzystują ją dla podnoszenia efektów pracy z ludźmi. W województwie zachodniopomorskim powstała grupa nieformalna przedstawicieli instytucji pracujących metodami outdoorowymi, która jest w tym momencie najmocniejszą grupą działającą w tym obszarze w Polsce (TWIKS, Centrum Edukacji Nieformalnej, MOS Ryszewko, Sławęcińskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych). Aby podtrzymać wyjątkowość poziomu rozwoju tej gałęzi w województwie zachodniopomorskim i rozszerzyć wiedzę o edukacji outdoorowej podjęliśmy wspólne działanie nad niniejszą konferencją. Odbędzie się ona w dniach 6-7 listopada 2015 roku w Szczecinie, a jej celem będzie rozpowszechnianie metod edukacji nieformalnej, w tym outdoorowych oraz możliwości ich wykorzystania w codziennej pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, w szkołach, instytucjach, ale również w firmach. Zaprezentowane zostaną dobre praktyki stosowane u partnerów zagranicznych, powstanie możliwość nawiązania cennej współpracy oraz wypracowania  rekomendacji dla polityki edukacyjnej.

Należy nadmienić, że będzie to pierwsza w Polsce konferencja poświęcona tej problematyce i oparta będzie o dobre praktyki Europejskiej Sieci Edukacji Outdoorowej EOE, która tematem outdooru zajmuje się już od wielu lat.

Aby jak najlepiej przybliżyć uczestnikom tematykę konferencji zaproszeni zostaną goście, którzy zajmują się edukacją nieformalną m. in. na Uniwersytecie Cumbria i Uniwersytecie w Edynburgu oraz z instytucji i organizacji pozarządowych, pracujących w tym obszarze.

Spodziewamy się licznego przybycia nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowych, samorządowców, pracowników socjalnych, pracowników naukowych, pracowników młodzieżowych, doradców zawodowych i studentów w liczbie około 300 osób.

Pragniemy przyjąć ich jak najlepiej i zapewnić, w przystępnej cenie, dostęp do wiedzy i doświadczania, który w znacznym stopniu przyczynić się może do rozpoczęcia podnoszenia ich kwalifikacji w obszarze edukacji typu outdoor.

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami prelegentów oraz z harmonogramem konferencji.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Wpłat należy dokonywać na rachunek Sławęcińskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych (Sławęcin 62, 73-200 Sławęcin),
nr: 82 2030 0045 1110 0000 0412 2390 (bank BGŻ BNP Paribas), ze wskazaniem w tytule przelewu: opłata za konferencję w terminie 6-7.11.2015.
Przy wpłatach do 10 października cena: 170 zł
Przy wpłatach po 10 października cena: 200 zł

Wniesienie opłaty daje pierwszeństwo w zakwalifikowaniu się na konferencję. Po zakończonej rekrutacji, do wszystkich osób zakwalifikowanych, które dokonały wpłaty, rozesłany zostanie link w celu zapisania się na wybrane warsztaty.

 W cenie 1 dzień inspirujących wystąpień + 1 dzień warsztatów praktycznych,

pełne wyżywienie podczas dwóch dni konferencji, w pakiecie konferencyjnym najnowsza literatura branżowa.”