Park linowy: terapia oprócz zabawy?

Jeśli nie mieliście okazji posłuchać audycji o niskim parku linowy na żywo, zapraszamy do wysłuchania podcastu >>>. Gośćmi audycji Beaty Kwiatkowskiej „Strefa Prywatna” była Aga Leśny i Asia Keller.

2016-09-19-21-40-27

„Parki linowe kojarzą się ludziom z podejmowaniem indywidualnych wyzwań: muszę wejść na wysokość, przełamać swój własny lęk. Tymczasem magia niskich parków linowych tkwi w zaprzeczeniu temu myśleniu – mówiła Aga Leśny, a jak przekonywała Joanna Keller w niskich parkach linowych, tam, gdzie lina rozciągnięta jest na wysokości od 50 do 80 cm nad ziemią, chodzenie po niej jest tylko pretekstem. – Esencją terapii jest obecność innych osób. Będąc w ich gronie musimy konfrontować się ze swoimi blokadami na poziomie społecznym. Nie chodzi o lęk wysokości, ale m.in. o przełamanie swojego lęku przed poproszeniem o pomoc – mówiła ekspertka.

W takich parkach uczestnicy, pozbawieni kasków i innych narzędzi asekuracji, by przejść trasę potrzebują pomocy grupy. – Są różne poziomy trudności, ale tego typu przejścia wymagają współpracy, podziału ról, stworzenia strategii – tłumaczyła Leśny. W Czwórce ekspertki tłumaczyły, jak działają niskie parki linowe, ale opowiadały także, jak uczestnicy terapii mierzą się z wyzwaniami, które tam na nich czekają i zdradzały, jak próbują radzić sobie z przełamywaniem własnym barier w kontaktach z innymi ludźmi.”

źródło: http://www.polskieradio.pl/10/4023/Artykul/1669715,Parki-linowe-Terapia-oprocz-zabawy