Promocja „Przewodnika po Edukacji Przygodą w Polsce”

Nasz „Przewodnik po Edukacji Przygodą w Polsce” ujrzał światło dzienne!

Jest to doskonała okazja, by ją wspólnie uczcić.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych tematyką edukacji przygodą na nieformalne świętowanie. Podczas spotkania opowiemy krótko o naszej publikacji oraz stworzymy przestrzeń, w której goście będą mogli bliżej się poznać i nawiązać wartościowe relacje.

Widzimy się 9 marca 2017 o godz. 17:30 w „OsiemPrzezDwa” ul. Jazdów 8/2 w Warszawie. Do zobaczenia!

Publikacja powstała w ramach podsumowania III Ogólnopolskiej Konferencji „Edukacja Przygodą”.

Kilka słów o publikacji:

Niniejsza publikacja jest owocem współpracy wielu podmiotów, które w swoich codziennych działaniach starają się czerpać inspiracje z szeroko pojętego outdoor/adventure education, experiential education, pedagogiki przeżyć, które my nazywamy „pedagogiką przygody” Impulsem do stworzenia przewodnika była III Konferencja Naukowa „Edukacja Przygodą” zorganizowana w 2015 roku przez Fundację Pracownia Nauki i Przygody, Lasy Państwowe, Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundację Nasza Ziemia. Organizując kolejne konferencje pod tym tytułem, zorientowaliśmy się, że istnieje w Polsce wiele organizacji, instytucji oraz nieformalnych grup praktyków i teoretyków, którzy działają na różnych polach tzw. pedagogiki przygody – jednak niewiele o sobie wiedzą. Z drugiej strony, kontaktują się z nami nauczyciele i edukatorzy z różnych stron Polski, pytając o rekomendacje oraz adresy miejsc blisko nich, gdzie mogliby wziąć udział w inspirującym programie. Dla nich właśnie stworzyliśmy ten przewodnik!
Publikacja jest swego rodzaju przewodnikiem, w którym znajdą Państwo ośrodki, szkoły, organizacje, które w swoich działaniach inspirują się pedagogiką przygody. stosują metody szeroko pojętego Outdoor Education. Stworzyliśmy go w taki sposób, aby można było łatwo zlokalizować dany podmiot.
Mamy nadzieję, że dzięki tej publikacji będą Państwo mogli poznać i odwiedzić inspirujące miejsca i organizacje.