Startujemy z programem który jest skierowany dla młodzieży nie bojącej się wyzwań, świeżego powietrza i chcącej poznać coś nowego.
Będziemy eksplorować elementy metody outdoor education takie jak: gry i zabawy zespołowe, niski park linowy, oraz używane w niej narzędzia takie jak gumizela, tower of power i wiele wiele innych.
Głównymi celami programu jest pokazanie młodym ludziom:
- jakie maja słabe i mocne strony,
- jak pracować w grupie
- czy jest pedagogika przygody
- czy są liderami
Projekt organizowany jest w ramach programu Erasmus+ i jest szerokim działaniem partnerskim, zakładającym zaangażowanie zespołów z Polski, Włoch, Grecji, Niemiec oraz Rumunii. Program zajęć przygotowany przez edukatorów z tych krajów ma na celu rozwój kompetencji liderskich, komunikacyjnych młodzieży oraz promocję zdrowego i aktywnego stylu życia wśród młodzieży. Scenariusze dostosowywane są do warunków kulturowych krajów uczestników i opierają się na teoriach związanych z nurtem outdoor education. Zawierają między innymi elementy podstawy budowania zespołu, odkrywanie własnego potencjału (swojej wartości), mocnych i słabych stron, ról grupowych, inteligencji emocjonalnej, sposobób na asertywność oraz radzenie sobie ze stresem, napięciami i konfliktami, kompetencje przedsiębiorcze – kreowanie pomysłów, analizę i metody ich wdrażania, kompetencje liderskie – zarządzanie sobą, zarządzanie grupą, metody refleksji i ewaluacji grupowej i indywidualnej.
Zajęcia są bezpłatne, w ramach działałności statutowej fundacji, we współpracy z naszymi wolontariuszami. Odbywać się będą co dwa tygodnie w siedzibie fundacji Pracownia Nauki i Przygody na warszawskim Jazdowie. Pierwsze spotkanie rozpoczniemy dnia 17.03.2018, projekt będzie trwał do końca czerwca.
Dokładne terminy spotkania ustalone są na dni:
- 17.03.2018
- 24.03.2018
- 07.04.2018
- 21.04.2018
- 12.05.2018
- 26.05.2018
- 09.06.2018
- 23.06.2018
- 30.06.2018
W godzinach 10.00-14.00.
Zapisy pod adresem: outdoor@naukaprzygoda.edu.pl.
Zapraszamy!
Domek OsiemPrzezDwa przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele społeczno-kulturalne przez Fundację Pracownia Nauki i Przygody oraz Okręg Mazowiecki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.