Warsztaty pedagogiki przygody „Adventus”

Serdecznie zapraszamy na jedenastą edycję warsztatów pedagogiki przygody „Adventus”.

Gdzie?
Popowo k. Warszawy

Kiedy?
29-30 września 2018

Dla kogo?

Zapraszamy nauczycieli, trenerów, animatorów oraz osoby zainteresowane outdoor/adventure/experiential education, pedagogiką przeżyć.

Jeśli pracujesz z grupami i chcesz z procesem edukacyjnym wyjść poza sale szkolne lub warsztatowe, a szukasz inspiracji – to ten warsztat jest dla Ciebie.

W programie

• Osobiste doświadczenie pedagogiki przygody
  • Kilkanaście gier i ćwiczeń rozwojowych dla uczestników w różnym wieku
  • Gry i ćwiczenia na niskim parku linowym i gumizeli
  • Teoretyczne podstawy pedagogiki przygody
  • Metody omawiania oraz podsumowania ćwiczeń dla różnych grup wiekowych
  • Metody inspirowane edukacją przyrodniczą
  • Podsumowywanie ćwiczeń będące przyczynkiem do refleksji i rozwoju osobistego

Adventus, w opinii uczestników, to wspaniała okazja do zainspirowania się, „naładowania baterii”, własnego rozwoju przy okazji poznawania wielu metod i technik.

Jako uczestnik weźmiesz udział w szeregu aktywności plenerowych, aby później móc wspólnie podsumować zdobyte doświadczenia i przedyskutować możliwość adaptacji nowo zdobytej wiedzy do pracy z Twoją grupą.

Twoja inwestycja:
415 zł (przy zgłoszeniu i wpłacie do 31.08),
450  zł (przy późniejszym zgłoszeniu)

Cena obejmuje:  materiały teoretyczne w formie cyfrowej przed i po warsztacie, wyżywienie przez cały czas trwania warsztatu, zaświadczenie o udziale w warsztatach, nocleg

Ubezpieczenie NNW uczestnicy wykupują we własnym zakresie. Prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 150 zł jako potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Dodatkowy bonus: uczestnicy warsztatów otrzymają 15% zniżki na zakupy w naszym sklepie internetowym.

Trenerzy:

Warsztat poprowadzą: Aga, Igor, Agata wraz z zespołem fundacji.

Aga Leśny – inspiratorka Pracowni Nauki i Przygody. Doświadczona trenerka outdoor education & experiential learning, która pedagogikę przygody stosuje w praktyce w edukacji formalnej i nieformalnej. Członkini międzynarodowych społeczności experiential education, prowadząca warsztaty i kursy train-the-trainers na poziomie europejskim. Autorka licznych artykułów naukowych i popularno-naukowych poświęconych pedagogice przygody. Pasjonatka gier i zabaw z gumizelą.

Uwielbia inspirować do rozwoju i z pasją „zarażać” nowe osoby pedagogiką przygody. Jest założycielką największego fanpage’a poświęconego pedagogice przygody w Polsce.

Igor Lisin – Do zespołu dołączył jako wolontariusz w 2016 roku. Specjalizuje się z zagadnieniach związanych m.in. z komunikacją międzykulturową. Zrealizował bardzo wiele projektów międzynarodowych, w tym rozwijających outdoor education w Europie.  Ukończył m.in. kurs trenerski Outdoor Education (poziom: advanced) w Outward Bound Romania. Na codzień jest trenerem biznesowym oraz aktywnie tworzy sektor pozarządowy we Wrocławiu.

Agata Rościszewska –  wolontariuszka Pracowni Nauki i Przygody od połowy 2017 roku. Uwielbia spędzać czas na łonie natury i widzi płynące z tego korzyści.
Interesuje się outdoorem i chce poszerzać swoją wiedzę na ten temat.

Informacje organizacyjne

– minimalna grupa warsztatowa to 10 osób. W przypadku niedostatecznej liczby zapisanych uczestników, warsztat zostanie odwołany lub przełożony na inny termin;

– warsztat odbędzie się w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowy Caritas, Popowo-Letnisko, al. Centralna 6, 07-203 Somianka (przy trasie nr 62 Serock – Wyszków). Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3 osobowych z łazienkami. Istnieje możliwość zamówienia wyżywienia wegetariańskiego. Na terenie obiektu znajduje się kącik kuchenny, w którym można przygotować sobie ulubioną kawę/herbatę. Uwaga! Na miejscu jest bardzo ograniczony dostęp do wi-fi i sygnału sieci komórkowej więc pracę zdalną lepiej zostawcie w domu :) Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na miejsce lub chcesz nocować dzień wcześniej/później w ośrodku – skontaktuj się z nami! Pomożemy :)

– co należy zabrać:  ubranie umożliwiające zajęcia w terenie w każdych warunkach atmosferycznych :), buty na twardej podeszwie, kubek, ulubioną herbatę/kawę.

– zaczynamy w sobotę o godzinie 10:00, kończymy w niedzielę o godzinie 15:00.

Zobacz zdjęcia i relacje z poprzednich warsztatów:

Adventus #10, Adventus #9, Adventus #8

Zgłoszenia:

W przypadku rezygnacji z udziału, uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaty w następującej wysokości (%wpłaty): – rezygnacja 30 dni przed: 100%; rezygnacja do 3 tyg przed: 50% ; rezygnacja do 2 tyg przed: 30%; późniejsza: brak zwrotu. Zadatek w wysokości 150 zł pozostaje bez zwrotny. Powyższa zasada została wprowadzona ze względu na ponoszone koszty związane z przygotowywaniem warsztatów w należytej jakości i z wyprzedzeniem.