Lista rezerwowa na kurs trenerski outdoor education

Już 27 sierpnia 2021 rusza piąta edycja kursu trenerskiego outdoor education „Outdoors as a tool”. Kurs składa się z dwóch części; pierwsza ma miejsce na Łotwie gdzie zanurzymy się w doświadczenie programu outdoorowego – będą wyprawy, elementy wysokich parków linowych, wspólne życie w warunkach turystycznych, aktywności na świeżym powietrzu. Drugi tydzień – planowany na koniec stycznia w Polsce – początek lutego poświęcimy w większym stopniu teorii outdoor i experiential education oraz rozwojowi umiejętności trenerskich.

W kursie biorą udział przedstawiciele Polski, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Holandii i Łotwy. Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Kurs przeznaczony jest dla osób, pracujących z młodzieżą i dorosłymi w sektorze organizacji pozarządowych, edukacji nieformalnej czy alternatywnej. Nie będzie przydatny dla osób pracujących z mniejszymi dziećmi czy w sektorze biznesowym.

Ze względu na bardzo restrykcyjne przepisy anty-covidowe na Łotwie, tworzymy listę rezerwową osób chcących wziąć udział w szkoleniu, będących w pełni zaszczepionymi, co najmniej 14 dni przed wyjazdem.

Udział w kursie jest współfinansowany ze środków programu Erasmus+. Obowiązuje symboliczna opłata w wysokości 30 euro. W ramach kursu uczestnicy obowiązani są do współprowadzenia zajęć mających na celu promocję i rozprzestrzenianie rezultatów programu Erasmus np. prowadzenia wolontariacko warsztatów outdoorowych dla młodzieży.

Pełen infopack, zawierający szczegóły całego szkolenia znajduje się tu:

Osoby chcące skorzystać z szansy wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o kontakt z Agą Leśny: aga.lesny@naukaprzygoda.edu.pl. W zgłoszeniu prosimy zawszeć informacje o motywacji (dlaczego chcesz wziąć udział w kursie), doświadczeniu w roli trenera/instruktora/edukatora oraz gdzie planujesz wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte na kursie + numer telefonu.