Outdoorowy kurs trenerski

Już po raz piąty, nasza fundacja współorganizuje międzynarodowy kurs trenerski outdoor education. Lata doświadczeń pozwoliły nam na wypracowanie atrakcyjnej i skutecznej formuły kształcenia przyszłych trenerek i trenerów.

Kurs składa się z trzech części: pierwsza to intensywny tydzień wypełniony aktywnościami outdoorowymi w malowniczej chatce na Łotwie. Następnie działania trenerskie we własnych organizacjach oraz wsparcie on-line. Kurs kończy się drugim tygodniem w Polsce, poświęconym konstruowaniu i prowadzeniu rozwojowych procesów outdoorowych.

Kurs jest wydarzeniem adresowanym do wolontariuszek i wolontariuszy Pracowni Nauki i Przygody, którzy marzą o rozwoju trenerskim. Udział w kursie jest dla nich w pełni dofinansowany, wraz z kosztami podróży. W ramach zaliczenia, będą prowadzili zajęcia outdoorowe dla młodzieży oraz dorosłych.

Zespół trenerski składa się z doświadczonych, wieloletnich trenerek i trenerów w sieci Outdoors as a Tool; Agi Leśny (PL), Floora Vullginsa (NL) oraz Viestrusa Lusiusa (LV) oraz absolwentek poprzednich edycji kursu; Asi Keller (PL) i Santy Klodane (LV).

Organizatorem kursu jest Pracownia Nauki i Przygody, a wydarzenie współfinansowane jest ze środków programu Erasmus+.