Adventus – warsztat outdoor & experiential education

Serdecznie zapraszamy na 16tą (!) edycję, kultowych warsztatów pedagogiki przygody (outdoor & experiential education).  Dołącz do ponad 200 absolwentów tego warsztatu i zacznij swoją przygodę z rozwojowymi działaniami plenerowymi!

Adventus to doświadczanie połączone z poznaniem kontekstu teoretycznego i praktycznego. 

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:

 • pracujesz, lub chcesz zacząć pracować z grupami
 • chcesz wyjść z programem poza sale warsztatowe
 • szukasz inspiracji
 • chesz poznać inne osoby o podobnych zainteresowaniach
 • masz ochotę na spędzenie kilkunastu godzin w plenerze
 • dopiero zaczynasz lub chcesz zacząć działania w metodyce outdoor&experiential education

Gdzie?
OsiemPrzezDwa, ul. Jazdów 8/2 Warszawa

Kiedy?

23-24.09.22. Zaczynamy w piątek o godzinie 9:00 wspólnym drugim śniadaniem, kończymy w sobotę 24.09 o godzinie 16:30.

piątek: 9:00 – 17:30
sobota: 9:00 – 16:30

Dla kogo?

Zapraszamy nauczycieli, trenerów, animatorów, studentów oraz osoby zainteresowane outdoor/adventure/experiential education, pedagogiką przeżyć.


W programie
:

 • Doświadczenie pedagogiki przygody i pokrewnych nurtów na „własnej skórze”
 • Kilkanaście gier i ćwiczeń rozwojowych dla uczestników w różnym wieku
 • Gry i ćwiczenia na niskim parku linowym i w gumizeli
 • Teoretyczne podstawy pedagogiki przygody/experiential education
 • Metody aktywnego omawiania oraz podsumowywania ćwiczeń dla różnych grup wiekowych
 • Metody inspirowane edukacją przyrodniczą
 • Podsumowywanie ćwiczeń będące przyczynkiem do refleksji i rozwoju osobistego – jednym słowem, Ty też się czegoś o sobie dowiesz!
 • Model Skali Współpracy

Adventus, w opinii uczestników, to wspaniała okazja do zainspirowania się, „naładowania baterii”, własnego rozwoju przy okazji poznawania wielu metod i technik z nurtu pedagogiki przygody. 

Jako uczestnik weźmiesz udział w szeregu aktywności plenerowych, aby później móc wspólnie podsumować zdobyte doświadczenia i przedyskutować możliwość adaptacji nowo zdobytej wiedzy do pracy z Twoją grupą.

Udział w warsztacie może być intensywnym doświadczeniem – dzięki temu szybko i bez nudy się uczysz!

To połączenie przyjemnego z pożytecznym – ciekawych ćwiczeń plenerowych, poznania nowych, może podobnych? Tobie ludzi, czas na wymianę doświadczeń, nawiązywanie relacji osobistych i zawodowych.

Opłaty za wydarzenie*:

 • ngo” 450 zł (dla ngo, placówek edukacyjnych, niepracujących uczniów i studentów)
 • „mecenas” early birds 550 (dla firm, jednostek komercyjnych oraz osób, które mogą wesprzeć działania fundacji przy wpłacie do 31.08)
 • „mecenas”  lazy birds 650 zł lub więcej (dla firm, jednostek komercyjnych oraz osób, które mogą wesprzeć działania fundacji)

Zniżka 50 PLN dla patronów i patronek&matronek Domku Przygody >>>. Przy rejestracji wpisz hasło: piraci_edukacji

Cena obejmuje:  materiały teoretyczne w wersji elektronicznej, obiad w sobotę oraz przekąski i napoje przez cały czas trwania warsztatu, zaświadczenie o udziale w warsztatach oraz całą garść doświadczeń i inspiracji. Nie jest przewidziany nocleg. 

Ubezpieczenie NNW uczestnicy wykupują we własnym zakresie. 

Dodatkowy bonus: uczestnicy warsztatów otrzymają 15% zniżki na zakupy w naszym sklepie internetowym.

Zapisy i bilety: https://app.evenea.pl/event/adventus16/

Lokalizacja

Warsztat odbędzie się w OsiemPrzezDwa na warszawskim Jazdowie. Jest to, tak zwany, „Domek Przygody” prowadzony przez Pracownię Nauki i Przygody i stołecznych harcerzy. Drewniany domek, wyremontowany społecznie przez wolontariuszy, posiada niezwykły klimat. Nie znajdziecie tu warunków typowych dla nowoczesnych sal szkoleniowych. Zamiast tego, wkroczycie do drewnianego wnętrza ukrytego w centrum Warszawy, w którym czuć klimat grona entuzjastów tworzących unikatowe, przyjazne i domowe miejsce rozwoju dla dzieci oraz dorosłych. 

Zostań patronem naszego domku i pomóż nam rozwijać go dla Warszawiaków: https://patronite.pl/osiemprzezdwa.

Domek OsiemPrzezDwa jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne dzięki udostępnieniu przez Dzielnicę Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy.

Jak się ubrać?

Ze względu na plenerowy charakter warsztatu prosimy o przybycie w wygodnym ubraniu w tym w długich spodniach oraz zamkniętych butach na twardszej podeszwie ze względu na planowaną grę na paku linowym. Zachęcamy do wzięcia kurtki przeciwdeszczowej!

*Zwrot opłaty:

W przypadku rezygnacji z udziału, uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaty w następującej wysokości (%wpłaty): – rezygnacja 30 dni przed: 100%; rezygnacja do 3 tyg przed: 50% ; rezygnacja do 2 tyg przed: 30%; późniejsza: brak zwrotu. Powyższa zasada została wprowadzona ze względu na ponoszone koszty związane z przygotowywaniem warsztatów w należytej jakości i z wyprzedzeniem. W przypadku odwołania warsztatu przez organizatorów obowiązuje pełen zwrot wnoszonej opłaty za warsztat.