Adventus#8 – relacja

W pierwszy październikowy weekend odbył się Adventus#8 – warsztat pedagogiki przygody „w pigułce”.

Pogoda nam sprzyjała, słońce od sobotniego poranka zaglądało do Wioski pod Kogutem w Krępie koło Warszawy. Na miejscu stawiła się gromada sympatycznych uczestników, m.in. nauczycieli, pracowników ngosów, spora grupa to kadra pracująca z dziećmi.

img_9618Niektórzy przyjechali naprawdę z daleka i spędzili wiele godzin w autobusach i pociągach, by uczyć się i bawić razem z nami.

Sobota wypełniona była różnorodnymi grami i zabawami terenowymi oraz omówieniami tych działań. Uczestnicy na własnej skórze mogli doświadczyć w jaki sposób grupa zaangażowana w działania rozwija komunikację i współpracę.

W przerwach znalazł się czas na dzielenie się wrażeniami, nawiązywanie kontaktów i wymianę doświadczeń. Zapadający zmierzch zmusił nas do zakończenia działań, choć niektórzy gotowi byli kontynuować szkolenie po ciemku :). Wieczorne życie towarzyskie skupiło się wokół ogniska.

Niedzielę rozpoczęliśmy ćwiczeniami i grą na niskim parku linowym. Dla wielu uczestników Adventusa było to pierwsze spotkanie z takim typem parku i próbka możliwości jakie daje park w pracy z grupami. Jak zwykle było dużo wrażeń, przemyśleń i dyskusji. Tego dnia nie zabrakło też ciekawych gier i podsumowań.

Bogaty pakiet aktywności plenerowych uzupełniła dawka teorii, która, mamy nadzieję :) uporządkowała zdobyte doświadczenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za fajną współpracę i mamy nadzieję, że dołączycie do grona entuzjastów pedagogiki przygody.