„Bezpieczny domek przygody” działania fundacji wspierające osoby z Ukrainy

„Bezpieczny domek przygody” to projekt dofinansowany z dotacji celowej Budżetu Państwa, który uruchomiliśmy w związku z ogromnym napływem osób z Ukrainy uciekających przed wojną. Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla Gości i Gościń z Ukrainy, w której będą mogli odpocząć, ogrzać się, zjeść ciepły posiłek.
Przystosowaliśmy nasz domek znajdujący się w samym centrum Warszawy do potrzeb naszych Gości i Gościń. Stworzyliśmy przestrzeń co-workingową, z dostępem do internetu, w której można skorzystać z komputerów, drukarki, z dobrymi warunkami do pracy. Przystosowaliśmy także pomieszczenie dla dzieci, w którym mogą bawić się, uczyć, uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach. Serce naszego domku znajduje się blisko kominka, gdzie ludzie wspólnie mogą spożywać posiłki, rozmawiać, śmiać się, być wspólnie. Każdego dnia zaplanowane są przeróżne warsztaty dla dzieci, dorosłych oraz całych rodzin. Wszystko po to, aby pomóc ludziom uciekającym przed wojną znaleźć chwilę wytchnienia.

Realizacja projektu zaplanowana jest do końca czerwca.

Realizacja tego projektu możliwa jest dzięki wsparciu Państwa. Projekt dofinansowany jest z Dotacji Celowej Budżetu Państwa w kwocie 79 028zł.