Bezpłatne „Spotkania Odkrywców” w Karuzeli

Za nami kolejne warsztaty z cyklu bezpłatnych Spotkań Odkrywców w Karuzeli. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, dla dwóch grup wiekowych: 6-8 lat oraz 7-10 lat. W warsztatach uczestniczy około 25 dzieci.

Do tej pory dzieci poznały właściwości powietrza, jego skład a także sprawdziły jego ciężar. A wszystko to podczas realizacji warsztatów o tematyce „Odlotowe powietrze”.

DSC_0045

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia poznaliśmy „Naukowe tajemnice świąt”. Dzieci sprawdziły co wspólnego ma śnieg, uprawa roślin i pieluszki; dlaczego ciasto drożdżowe rośnie, a także jak zagrać kolędy na rurkach PCV.

Na ostatnich zajęciach, mimo braku zimy, eksperymentowaliśmy z lodem i poznawaliśmy „Zimowe eksperymenty”. Dzieci sprawdziły czemu misiom polarnym nie marzną łapy oraz dlaczego w zimowe dni sypiemy sól na ulice.

DSC00016

Przed nami, w lutym, ostatnie zajęcia z cyklu bezpłatnych zajęć naukowych w Karuzeli. Do zobaczenia!

O projekcie „Spotkania Odkrywców”

Warsztaty naukowe „Spotkania Odkrywców” mają na celu wprowadzenie dzieci i dorosłych w świat nowoczesnej, atrakcyjnej nauki.

Odkrywcy wspólnie wykonują doświadczenia chemiczne, fizyczne, biologiczne oraz przeprowadzają eksperymenty z użyciem różnego rodzaju materiałów, oraz uczą się obserwacji i analizy zjawisk występujących w przyrodzie. Korzyścią dla nauczycieli jest możliwość realizacji zagadnień z postawy programowej w jeszcze atrakcyjniejszy sposób, metodami aktywnymi m.in. IBSE.

„Spotkania Odkrywców” to połączenie zabawy i zdobywania wiedzy w bardzo atrakcyjny sposób. Wspólne wykonywanie doświadczeń to prawdziwa przygoda z nauką, dzięki której dzieci zyskują pozytywne nastawienie do nauk ścisłych.

Nasz autorski program zajęć powstaje w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu dydaktyki, tak, aby w jak najlepszy sposób zachęcać do nauki. Wykonywanie doświadczeń z chemii, fizyki, biologii uczy dokładnej obserwacji i zrozumienia otaczającego nas świata.

Z każdych zajęć uczestnicy mogą zabrać pamiątkę do domu lub scenariusz kolejnych, bezpiecznych eksperymentów, tak aby inspirować do dyskusji o nowo zdobytej wiedzy w gronie rodziny i przyjaciół.

Pasjonujemy się warsztatami naukowymi od 2010 roku. W tym czasie  przeprowadzililśmy kilkadziesiąt warsztatów w różnych miastach Polski!

/AP/