Konferencja „Edukacja Przygodą” – już za chwilę!

listekEdukacja, która jest przygodą

Pobierz informację prasową >>>

W dniach 16-17 października, w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. A. Zalewskiego w Jedlni Letnisku blisko 120 osób z całej Polski będzie zgłębiało tematykę outdoor & adventure education, czyli pedagogikę przygody zwaną też pedagogiką przeżyć bądź wychowaniem przez
przygodę.

Konferencja jest organizowana przez Fundację Pracownia Nauki i Przygody, Lasy Państwowe, Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundację Nasza Ziemia. Już po raz trzeci będziemy mieli przyjemność spotkania się z przedstawicielami środowisk akademickich (badaczy, teoretyków) i środowisk oświatowych (wychowawcami i opiekunami dzieci i młodzieży), praktykami „pedagogiki przygody” (nauczycielami, edukatorami, twórcami programów i projektów), aby wspólnie pochylić się nad zagadnieniami outdoor/ adventure/ experiential education w Polsce (zwanego czasem wychowaniem przez przygodę, pedagogiką przygody, wychowaniem plenerowym, turystyką aktywną lub pedagogiką przeżyć). Bazując na doświadczeniach z poprzedniej edycji konferencji, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej również edukacyjnym zagadnieniom turystyki kwalifikowanej w tym sail training.

Na uczestników czeka również bogaty wachlarz warsztatów, między innymi nauka zastosowania niskich parków linowych w działaniach edukacyjnych oraz gry i symulacje w szkoleniach dla dorosłych. Najbardziej dociekliwi poznają również odpowiedź na pytania: czy badaczem przyrody może zostać każdy oraz czy podstawowe prawa fizyki ułatwiają żeglowanie? Konferencja to odpowiedź na potrzebę zderzenia teorii nauczania z praktyką. Dlatego też odbędą się nie tylko wykłady czy warsztaty, ale zaplanowany został czas na wymianę doświadczeń między
uczestnikami.

Gościem specjalnym naszej konferencji będzie dr Pete Allison z Uniwersytetu w Edynburgu – badacz ekspedycji morskich i górskich, promotor międzynarodowych prac badawczych, autor kilkudziesięciu publikacji, a przy tym zapalony turysta i aktywista.
Więcej informacji: www.edukacjaprzygoda.pl

konferencja2015_belka