Plenerowe zajęcia dla licealistów ze „Żmichowskiej”

Za uczniami już miesiąc nauki, u nas też wiele się działo we wrześniu w związku z tym. Przeprowadziliśmy do tej pory 4 warsztaty integracyjne dla uczniów pierwszych klas z XV Liceum Ogólnokształcącego im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie. W sumie w naszych zajęciach uczestniczyło niemal 120 pierwszoklasistów i 8 nauczycieli. 
Bardzo się cieszymy, ponieważ nasza współpraca z tą szkołą trwa już od lat a każdego roku odnotowujemy wzrost zainteresowania zajęciami, co jest dla nas największą nagrodą. To oznacza, że zarówno nauczyciele, uczniowie jak i rodzice widzą pozytywny wpływ warsztatów bazujących na pedagogice przygody. Jesteśmy szczęśliwi, że pomagamy poznać się i stworzyć zalążek świadomej współpracy coraz większej liczbie młodych ludzi. Po każdym spotkaniu nasi trenerzy słyszą, że uczniowie doceniają szansę na wspólne spędzenie czasu poza murami szkoły w niecodzienny, przygodowy sposób i będzie im łatwiej działać razem przez kolejne 4 lata. 
Każda klasa zdecydowała się na program „Klasoprzestrzeń”. Zajęcia mają na celu integrację, budowanie zaufania oraz lepsze poznanie potencjału grupy. W czasie aktywności plenerowych pojawiają się zagadnienia związane z tworzeniem norm grupowych oraz wartości. Wszystkie ćwiczenia są prowadzone w outdoorze, więc uczestnicy doświadczają przy okazji odrobiny obcowania z naturą. Wierzymy w nurt experiential education– potem wspólnie wyciągamy wnioski korzystając z metod active reviewing. Uczniowie mają niesamowicie ciekawe, głębokie przemyślenia dotyczące pracy w grupie a nierzadko także ich samych.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne klasy, z którymi widzimy się już 25 października! 

/jsch/