Podsumowanie projektu „Moc w działaniu”

Wraz z 2022 zakończyliśmy projekt „Moc w działaniu”. Wzięło w nim udział ponad 100 uczniów i uczennic. W projekcie przeprowadziliśmy warsztaty integracyjne w plenerze dla całych klas a następnie cykl 4 warsztatów dla przedstawicieli z każdej klasy, wzmacniające ich umiejętności komunikacyjne i liderskie:

Następnie grupy, pod opieką mentorów i mentorek, przygotowały i przeprowadziły lekcje wychowawcze na ważne dla nich tematy i spisały scenariusze przekazane teraz innym nauczycielom (można je bezpłatnie pobrać tutaj >>>)

W projekcie wzięło udział ponad 100 uczniów i uczennic warszawskich liceów. Nie udałoby się gdyby nie zaangażowanie ich wychowawczyń, które wsparły nas bardzo w logistyce całego przedsięwzięcia. Całość była bezpłatna dla uczestników, dofinansowana ze środków Fundacja Empiria i Wiedza w programie „InwestorJa”). Dziękujemy!

Co przekazali nam uczniowie po projekcie?

Dowiedziałem się o sobie, o innych:

-że jestem wyjątkowa i jak chcę to mogę wszystko

-każdy ma jakąś rolę w grupie i żadna nie jest zła

-moja rola w grupie jest inna niż się spodziewałam

-że mam więcej pomysłów niż myślałam

Nauczyłam/łem się:

-jak chronić się przed manipulacją

-o skali współpracy

-o komunikacji

-jakie są style liderowania

-że mam świetne przyjaciółki z klasy

-dezorientować ludzi dziwnymi słowami