Podsumowanie projektu „Moc w spotkaniu”

Wraz z 2023 zakończyliśmy projekt „Moc w działaniu”. Wzięło w nim udział ponad 100 uczniów i uczennic z 6 klas warszawskich liceów. W projekcie przeprowadziliśmy warsztaty integracyjne w plenerze (na pięknym terenie Osiedla Jazdów) dla całych klas, a następnie warsztaty o komunikacji w każdej klasie.

Warsztaty plenerowe zorganizowaliśmy w ulubionej przez nas formule; z grami, ćwiczeniami i wyzwaniem na niskim parku linowym.

W ramach trzeciego etapu projektu, otworzyliśmy otwartą, bezpłatną grupę dla osób w wieku licealnym, która spotykała się co tydzień w naszym Domku Przygody.

Cały projekt dotyczył kompetencji budowania relacji i wspólnoty jako odpowiedzi na wyzwania, przed jakimi obecnie staje młodzież.

We wszystkie działania około projektowe zaangażowanych było ponad 20 osób, w tym duża grupa wolontariuszek i wolontariuszy z naszej fundacji.

Co przekazali nam nauczyciele po projekcie?

Byłem bardzo zadowolony i polecam innym. Próbuję zachęcić do jakiejś bardziej systemowej współpracy, na przykład byście pomagali nam integrować klasy pierwsze.

Bardzo podobały mi się zajęcia plenerowe, liny i gra z deseczkami super.

Co przekazali nam nauczyciele po projekcie?

Czy można coś zrobić lepiej? Szczerze mówiąc? Nic, było wzorowo. Super!!!

Bardzo podobało mi się jak na zajęciach był moment w którym instruktorzy pytali nas jak się czuliśmy jak byliśmy ściśnięci razem na różnych atrakcjach w parku linowym z różnymi słabo znanymi nam osobami. Po tym jak większość osób przytaknęła mówiąc że było ok , daliście nam do zrozumienia że to wcale nie jest złe żeby mówić o tym co nam się podoba a co nie i że to ważne, aby nie bać się mówić głośno o tym co jest dla nas akceptowalne a przez co czujemy się niekomfortowo.

Całość była bezpłatna dla uczestników, dofinansowana ze środków Fundacja Empiria i Wiedza w programie „InwestorJa”).

Jeśli chciałabyś chciałbyś zaangażować się w takie działania – dołącz do naszego programu wolontariackiego.

Jeśli szukasz wartościowych warsztatów dla swojej klasy, zajrzyj do naszej oferty!