Powstała książka o harcerstwie w warszawskich szkołach

W ramach projektu Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy ukazała się publikacja przygotowana przez największe organizacje harcerskie działające w Warszawie. Publikacja ta, skierowana przede wszystkim do pracowników oświaty i rodziców, przybliża zasady działania drużyn i tłumaczy dlaczego warto pomagać drużynie harcerskiej działającej przy szkole. Publikacja ma charakter uniwersalny – zbiera w spójną całość podstawowe zasady jakimi kieruje się Ruch Harcerski.

Znamienne są pierwsze słowa wstępu, napisane przez Wice Prezydenta Warszawy, Włodzimierza Paszyńskiego: „Nie wyobrażam sobie dobrej szkoły bez drużyny harcerskiej!”.

Bezpłatny egzemplarz książki trafi w ręce do każdego dyrektora szkoły na terenie Warszawy, jak i do proboszczów, kuratoriów oświaty, poradni, doradców metodycznych.

Polecamy wszystkim, dla którym sprawy Ruchu Harcerskiego są bliskie. Do przeczytania w naszej czytelni: Kliknij!

Oficjalna informacja na stronie Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy: Kliknij!

Autorzy publikacji zapraszają wszystkich zainteresowanych harcerstwem w Warszawie  na spotkanie promujące wydawnictwo – 1 marca, godz. 15:00, w sali konferencyjnej Pałacu Ślubów (Plac Zamkowy 6, Warszawa).