Poznajcie nowych wolontariuszy Pracowni!

„To jeden z moich ulubionych momentów w roku!” powiedziała Aga Leśny, prezeska fundacji, witając nowych wolontariuszy w fundacji.

20 grudnia 2015, oficjalnie ruszyła trzecia edycja programu „Wolontariat z przygodą”, a nieoficjalny tytuł superbohaterów otrzymała drużyna dziesięciorga śmiałków :)

W tym roku, dzięki grantowi z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, stawiamy na profesjonalny początek programu! Każdy wolontariusz rozpoczynający u nas przygodę z wolontariatem ma możliwość wzięcia udziału w badaniu Clifton StrengthsFinder Instytutu Gallupa, potocznie zwanym „talentami Gallupa”. Dzięki temu może lepiej poznać talenty, które warto rozwijać w dalszej działalności społecznej i zawodowej! Wolontariusze spotykają się również z doradcą zawodowym, który pomaga im zinterpretować wyniki badania i zaplanować ścieżkę rozwoju na najbliższy rok. Równolegle szkolą się i doskonalą osoby, prowadzące zespół wolontariuszy w fundacji. Chcemy, aby czas, który poświęcają na pomoc innym był dla nich okazją do rozwoju i lepszego poznania siebie – a my chcemy okazać im w tym maksymalne wsparcie.

Początek programu zaczął się bardzo intensywnie, od dnia szkoleniowo-integracyjnego. Wolontariusze poznali lepiej swój zespół, koordynatorów poszczególnych programów fundacji. Przeszli grę na niskim parku linowym i ćwiczenia outdoorowe. Zaplanowaliśmy cele dla siebie na ten rok programu. Mamy nadzieję, że wszystkie się zrealizują! Poznajcie naszych wolontariuszy:

LOGO_biale_finansowanie2015-12-20 16.19.36