Graj i projektuj gry: Erlebnispädagogik dla początkujących

Zapraszamy na kolejny warsztat w ramach projektu Akademia Pedagogiki Przygody.

Tym razem, na zaproszenie Pracowni Nauki i Przygody, przyjeżdża do Polski trener Rafał Ryszka, specjalizujący się w pracy metodami Erlebnispädagogik czyli pedagogiki przeżyć.

Termin:

22 – 24. 03. 2013 (piątek godz. 16:00 – niedziela godz.12:00)

Miejsce:

Świętochów k. Tarczyna, ulica Warszawska 14, 35 km od Warszawy. Dojazd samochodem we własnym zakresie lub PKS do Tarczyna i stamtąd zostaną Państwo odebrani przez organizatorów.

Zakwaterowanie: w pokojach kilku osobowych (łóżka bez pościeli), w przytulnym domu przystosowanym do przyjmowania grup turystycznych. W domu kuchnia do dyspozycji uczestników warsztatów, sala kominkowa, jadalnia/sala warsztatowa.

Wyżywienie: obiady przygotowywane przez sprawdzoną firmę cateringową, śniadania i kolacje wspólnie przygotowywane przez uczestników warsztatów z dostarczonych produktów. Prosimy o zabranie ulubionej kawy i/lub herbaty.

Prowadzący:

Rafał Ryszka (ur. 1975) – pedagog pracujący w Leipzig, współzałożyciel i Członek Zarządu Wrocławskiego Stowarzyszenia Wychowawców; wieloletni instruktor harcerski,  członek Waldorfschulgemeinschaft e.V. w Leipzig; organizator międzykulturowych spotkań młodzieży (certyfikat Deutsch-Polnisches Jugendwerk); koordynator m.in. Polsko-niemieckich wymian dla młodzieży i pedagogów metodą Erlebnispädagogik; zawodowo: pedagog w szkole specjalnej Lernen plus gGmbH
Schloss Schönefeld w Leipzig.

Adresaci warsztatów:

Serdecznie zapraszamy pedagogów, studentów pedagogiki i kierunków pokrewnych,
nauczycieli, pracowników edukacyjnych, harcerzy, instruktorów edukacji ekologicznej, osóby pracujących z dziećmi i młodzieżą, trenerów zainteresowanych meodami  terenowymi, animatorów wymian oraz projektów międzynarodowych.

Cele:

– poznanie ciekawych metod pracy z grupą w przyrodzie (doświadczymy i omówimy szereg gier, zabaw i ćwiczeń terenowych)
– praktyczna nauka projektowania gier i zajęć w terenie (zagramy oraz zaprojektujemy własne gry)
– poznanie teorii (terminologia, rozumienie na przestrzeni czasu i obecnie) pedagogiki przeżycia oraz poznanie podstawowych warunków i zasad pedagogiki przeżycia
– formy zastosowania pedagogiki przeżycia: parki linowe, spływy, wycieczki, zajęcia edukacyjne, wymiany międzynarodowe

Program:

3 dni intensywnego warsztatu, w doborowym towarzystwie i na świeżym powietrzu, czyli:

– poznanie i integracja uczestników z wykorzystaniem gier i zabaw pedagogiki przeżyć

– gra terenowa zaprojektowana wg zasad pedagogiki przeżyć wraz z omówieniem (kryteria, zasady, dobór technik w zależności od celów)

– projektowanie i przeprowaszenie własnych gier i ćwiczeń w grupach, podsumowanie, wyciągnięcie wniosków

– formy zastosowania konkretnych metod i technik pedagogiki przeżyć w zależności od potrzeb specyficznych grup

Uwaga: szczegółowy program zostanie opracowany na podstawie diagnozy potrzeb, doświadczenia oraz oczekiwań uczestników warsztatów.

Zgłoszenia:

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (zgloszenie_pedagogika_przezyc2013) i wysłanie go na adres: pracownia@naukaprzygoda.edu.pl, najpóźniej do 1 marca 2013 oraz wpłatę zaliczki w wysokości 150 zł na konto Pracowni Nauki i Przygody 76 1140 2017 0000 4102 1288 5005 z dopiskiem „warsztat pedagogiki przeżyć”. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń wraz z wpłatami. Warsztat odbędzie się gdy zbierze się minimalna liczba uczestników.

Co należy zabrać:

Ciepłe ubranie, nieprzemakalną kurtkę i wygodne buty, śpiwór lub własną pościel, kawę i/lub ulubioną herbatę, przybory do pisania.

Cena:

Całkowity koszt warsztatu wynosi 375 zł. Cena zawiera: zajęcia programowe z trenerem, wyżywienie, zakwaterowanie, materiały programowe. Nie zawiera ubezpieczenia NNW (we własnym zakresie).

Uwagi:

Większa część zajęć programowych planowana jest na świeżym powietrzu niezależnie od warunków pogodowych. Jeśli masz wątpliwości czy Twój stan zdrowia pozwala Ci wziąć udział w warsztacie – skontaktuj się z nami.

Kontakt:

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania! Prosimy o kontakt e-mailowy: pracownia@naukaprzygoda.edu.pl lub telefoniczny: Agnieszka Leśny, 501 783 923