Rozwijalnia

Rozwijalnia to cykl krótkich, rozwojowych warsztatów w nurcie experiential/outdoor/adventure education prowadzony przez trenerki oraz trenerów Pracowni Nauki i Przygody. Nie macie czasu na długie szkolenie? Zapraszamy na rozwojowy „aperitif”. Dzielimy się z Wami naszymi najlepszymi ćwiczeniami, teoriami i doświadczeniem w pracy z grupami. Działanie jest częścią programu Akademia Pedagogiki Przygody.

Aktualny cykl: niezwykłe narzędzia warsztatowe

 

6.07.17 – gry i ćwiczenia z gumizelą

Poznajcie gry i ćwiczenia z gumizelą dla dzieci i dorosłych! W czasie warsztatu nauczymy się jak bezpiecznie korzystać z gumizeli, jak wykorzystać ją do podniesienia energii grupy, wyciszenia, twórczego myślenia. Będziecie mieli również okazję poeksperymentować z własnymi pomysłami na gumizelę. Warsztat poprowadzi: Aga Leśny. Prosimy ubrać się w swobodny strój i wygodne buty. Minimalna grupa: 10 osób.

Zapisy: https://rozwijalnianiezwyklenarzedzia.evenea.pl/

20.07.17 – Jumping Drum i Tower of Power

Jumping Drum to niezwykły bęben przywieziony wprost z Tajwanu. Jako narzędzie rozwojowe inspirowane jest tradycyjną, chińską zabawą. Cel wydaje się prosty: podrzucić piłkę na membranie bębna jak najwięcej razy. Zadanie wymaga jednak koncentracji, poszukania wspólnego rytmu grupy oraz przyjęcia efektywnej strategii komunikacji. Ćwiczenia z Jumping Drum są niezwykle dynamiczne i energetyczne!

Tower of Power  składa się z 6 klocków i żurawia. Jednym z zadań dla grupy może być ustawienie jak najwyższej wieży. Każdy z uczestników kieruje linką podtrzymująca dźwig, dzięki czemu może być zaangażowany we wspólne działanie. Jedynie dzięki współpracy całej grupy, planowaniu, dobrej komunikacji  możliwe jest odpowiednie sterownie dźwigiem umożliwiające dokończenie budowli.

Warsztat poprowadzi: Aga Leśny. Prosimy ubrać się w swobodny strój i wygodne buty. Minimalna grupa: 6 osób.

Zapisy: https://rozwijalnianiezwyklenarzedzia.evenea.pl/

3.08.17 – Niski park linowy dla rozwoju grup

Wykorzystywanie niskiego parku linowego może przynieść wiele korzyści w pracy z grupami. Działania na niskim parku linowym są stosunkowo krótkie; ciekawą oraz anażującą grę lub zadanie dla grupy można przeprowadzić już w około godzinę. Aktywność daje jednocześnie możliwość pracy nad tematami związanymi z zaufaniem, poszukiwaniem strategii, rolami grupowymi, wykluczeniami, podziałem zadań, zarządzaniem sobą w czasie, odkrywaniem własnych i cudzych potencjałów. Przy tym wszystkim, grupa jest blisko natury i na świeżym powietrzu. Mobiliny zestaw parku linowego, którym dysponujemy, umożliwia rozkładanie go w wielu miejscach, dlatego jest to tak uniwersalna metoda treningowa.

Warsztat poprowadzi: zespół certyfikowanych trenerów ERCA. Prosimy ubrać się w swobodny strój i wygodne, zamknięte buty na twardej podeszwie.  Zapraszamy szczególnie osoby pracujące z grupami młodzieży i dorosłych. Minimalna grupa: 8 osób.

Zapisy: https://rozwijalnianiezwyklenarzedzia.evenea.pl/

W przygotowaniu

Rozwijalnia – niestandarowe narzędzia warsztatowe

– Indywidualny wkład w synergię

Zapraszamy na niezwykły warsztat inspirowany metodą holenderskiej trenerki Ammy Kuiper. Ammy zaproponowała metodę pracy z grupą, która ukazuje wartość indywidualnego wkładu w działanie całego zespołu. To niezwykłe podejście podkreśla, jak ważnym jest zadbanie o to co dla mnie jest ważne lub o mój twórczy pomysł przy jednoczesnej współpracy dla wspólnego celu. Metoda ta może być stosowana w pracy z zespołami, które w imię zgody, konsensusu i dobrej współpracy rezygnują ze spierania się o twórcze, indywidualne pomysły co może prowadzić do działań odtwórczych. W centrum tej metody są… bawełniane ręczniki kuchenne!

Warsztat poprowadzi: Aga Leśny. Zapraszamy szczególnie osoby pracujące z grupami młodzieży i dorosłych. Minimalna grupa: 6 osób.

– Keep it simple!

Ten warsztat mógłby się nazywać „Wszystko za 5 zł”. Podzielimy się z Wami niezwykłymi, różnorodnymi ćwiczeniami, które można wykonać za pomocą najtańszych pomocy: klamerek, metrówek i pułapek na myszy. Wszystkie zmieszczą się do jednej, niewielkiej torby a pozwalają przeprowadzić intensywny, efektywny trening. Keep it simple!

Warsztat poprowadzi: Aga Leśny. Zapraszamy szczególnie osoby pracujące z grupami młodzieży i dorosłych. Minimalna grupa: 6 osób.

Rozwijalnia – nowe podejścia do pracy z grupą

– Model Skali Współpracy

Perspektywa dla osób pracujących w grupach i z grupami. Jak to się dzieje, że niektóre grupy “pracują jak w zegarku”, a inne potrafią się całkowicie zblokować? Skala Współpracy bazuje na przekonaniu, że ludzie funkcjonują w trzech różnych “światach” (stadiach, otoczeniu):

  • świat przetrwania, w którym główną aktywnością jest przeciwstawianie się, opór, walka;
  • świat unikania, w którym unika się relacji i wykonywania zadań;
  • świat współpracy, w którym działania nastawione są na wzajemne zaufanie i rozwój.

W czasie warsztaty przyjżymy się bliżej temu ujęciu i pokażemy jak pomagać grupom „przesuwać” się na skali od walki do współpracy.

Warsztat poprowadzi: Aga Leśny. Zapraszamy szczególnie osoby pracujące z grupami młodzieży i dorosłych. Minimalna grupa: 6 osób.

 

– Gry z numerami

Wracamy z warsztatami o motywie przewodnim. Tym razem: numery! Zaproponujemy szereg ćwiczeń z numerami/liczbami/cyframi. Od „energetyków” po złożone gry. Proponowane ćwiczenia z liczbami świetnie nadają się jako Twój „plan B” ponieważ zazwyczaj nie wymagają zbyt wielu materiałów.

Warsztat poprowadzi: Aga Leśny. Zapraszamy szczególnie osoby pracujące z grupami młodzieży i dorosłych. Minimalna grupa: 8 osób.

To już było (a jeśli nie było Ciebie to możesz zamówić podobny warsztat dla Twojej grupy):

Rozwijalnia – transfer wiedzy

25.05.17 – Aktywne omawianie ćwiczeń

Warsztat inspirowany metodami active reviewing Rogera Greenawaya. Przećwiczymy jak podsumowywać ćwiczenia, by cały proces omawiania był aktywny i umożliwiał zaangażowanie wszystkich członków grupy. Warsztat poprowadzi: Aga Leśny. Zapraszamy szczególnie osoby pracujące z grupami młodzieży i dorosłych. Minimalna grupa: 6 osób.

Więcej o metodzie active reviewing przeczytacie na blogu Agi Leśny >>>

Zapisy: https://transferwiedzy.evenea.pl/

8.06.17 – Omawianie ćwiczeń z dziećmi

Active reviewing dla dzieci. Jak omawiać ćwiczenia, gry i zabawy z dziećmi, aby pomóc im uczyć się z doświadczenia?  Warsztat poprowadzi: Asia Przydatek. Zapraszamy szczególnie osoby pracujące z grupami dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Minimalna grupa: 6 osób.

Zapisy: https://transferwiedzy.evenea.pl/

22.06.17 – projektowanie działań w oparciu o cykl Kolba

Skąd wziął się cykl Kolba i czemu świat tak za nim szaleje? Jak w praktyce wykorzystać cykl Kolba do projektowania ćwiczeń, szkoleń i treningów? Warsztat poprowadzi: Aga Leśny. Zapraszamy szczególnie osoby pracujące z grupami młodzieży i dorosłych. Minimalna grupa: 6 osób.

Zapisy: https://transferwiedzy.evenea.pl/