Relacja z gry miejskiej dla seniorów

28 maja odbyła się kolejna edycja gry miejskiej dla seniorów oraz seniorek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzonego przez Mazowiecki Instytut Kultury.

W tym roku uczestnicy gry  mieli okazję bliżej poznać dzieje Pola Mokotowskiej. Niedźwiadek z ogródka Jordanowskiego, dawny obszar lotniska czy miejsce defilad- te i wiele innych motywów pojawiło się podczas gry. Gracze wykazali się też obszerną wiedzą na temat życia i twórczości wybitnego reportera, którego losy związane były z Polem Mokotowskim- Ryszarda Kapuścińskiego. Poza zadaniami związanymi z wiedzą historyczną i literacką (z którymi poradzili sobie nadzwyczajnie!) uczestnicy mieli okazję wykazać się artystyczną wrażliwością oraz kompetencjami z bardzo różnych dziedzin- od wyszywania, przez szkice węglem, aż po wiedzę z dziedziny wojskowości.T wszystko w 30- stopniowym upale, który nie ostudził! zapału graczy!

Wyrównana rozgrywka zakończyła się wspólnym deserem i mini- koncertem piosenki międzywojennej. Gratulujemy wiedzy i wytrwałości!
/od/