Relacja z rejsu rozwojowego na STS Pogoria

W dniach 22 listopada – 1 grudnia 2020 odbywał się jeden z bardziej niezwykłych, fundacyjnych projektów: rozwojowy rejs na żaglowcu „Pogoria”.

Wyprawa organizowana była pod hasłem Experiential Educators Europe special tall ship edition, ponieważ była zaplanowana jako edycja specjalna spotkania społeczności trenerów skupionej w około nieformalnej sieci Experiential Educators Europe (EEE). Dlaczego tak? Ponieważ kilkoro z członków i członkiń fundacji aktywnie w niej działa i połączenie tej aktywności z marzeniem o rejsie w nurcie sail training wydawała się być świetnym rozwiązaniem! Więcej o naszych założeniach możecie przeczytać tu: >>>

W wyprawie wzięło udział ponad 40 osób z kilku europejskich krajów, którzy razem stworzyli międzynarodowe towarzystwo. Rejs realizowany był w języku angielskim, co było dla wszystkich nielada wyzwaniem.

Tradycyjne aktywności żeglarskie uzupełniały warsztaty na lądzie i na wodzie, prowadzone przez uczestników rejsu.

Rejs został przygotowany przez wolontariuszki i wolontariuszy fundacji, którzy, we wszystkich wachtach czuwali nad programem rejsu. Dla czwórki z nich, udział w rejsie był podziękowaniem za aktywną oraz zaangażowaną pracę na rzecz Pracowni i został dofinansowany ze środków zgromadzonych w ramach 1%.

Z relacji i podsumowania uczestników po wyprawie wnioskować możemy, że był on w większości ciekawym i ważnym dla nich doświadczeniem.

Wiele dobrych słów usłyszeliśmy również od załogi „Pogorii”, dla której nasza grupa odbiegała od typowych załóg.