Remont w OsiemPrzezDwa

Pewnie większość z Was wie, że wspólnie z wędrownikami (harcerzami starszymi), działamy w warszawskim tzw. domku fińskim OsiemPrzezDwa. To tam odbywa się nasza świetlica naukowa, zajęcia dla szkół, spotkania dyskusyjne, artystyczne, szkolenia i narady. Domek wynajęliśmy od miasta w stanie do kapitalnego remontu. Od tego czasu, mozolnie przywracamy mu świetność dbając o zachowanie jego unikatowej atmosfery.

Zasadniczą część prac remontowych i wykończeniowych wykonaliśmy samodzielnie, wol12636915_427674904095827_236103330_oontariacko. W wyposażeniu kuchni i sali warsztatowej pomógł nam m.in. grant z IKEA. Wiele mebli i sprzętów otrzymaliśmy w darze lub zrobiliśmy sami. Jesteśmy z tego bardzo dumni.

Domek utrzymujemy z darowizn celowych, oraz zbiórki publicznej (w postaci skarbonki), do której goście wrzucają dobrowolne datki.

W styczniu, wraz z wędrownikami, zorganizowaliśmy drugą turę remontu. Największą pracą było cyklinowanie i olejowanie podłogi w kuchni, które również wykonaliśmy własnymi siłami! Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli duchem, ciałem, finansami i narzędziami. W darze dla domku dostaliśmy ekologiczne oleje Allbäck, które są nietoksyczne i nie zawierają żadnych rozpuszczalników chemicznych. Dzięki temu jest bezpiecznie i w duchu drewnianego osiedla.

Kolejną turę remontu planujemy latem. Przed nami poważne prace; podparcie dachu i stropu, oprawa rynien i zrywanie zapadającej się podłogi w jednym z pomieszczeń. Wciąż potrzebujemy niektórych elementów wyposażenia, narzędzi ale przede wszystkim środków finansowych na zakup materiałów niezbędnych do wykonania prac.

Jeśli chcielibyście nas wesprzeć, zachęcamy do kontaktu lub wpłacania darowizn celowych. A na pewno koniecznie nas odwiedźcie i zobaczcie jak przywracamy OsiemPrzezDwa dla warszawiaków!

podloga1

Domek OsiemPrzezDwa przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele społeczno-kulturalne przez Fundację Pracownia Nauki i Przygody oraz Okręg Mazowiecki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

 srodmiescie