Sail Training Forum w Warszawie !

NS_logo_navy_largeZapraszamy na imprezę towarzyszącą konferencji „Edukacja Przygodą” – Sail Training Forum w Warszawie! Organizatorem imprezy jest 3Oceans, Mecenas naszej konferencji, organizator projektu „Niebieska Szkoła” i armator STS Fryderyk Chopin:

„Zapraszamy 18.10.2015 g. 10:00 – 14:00, ul. Kawalerii 5, Warszawa

Główny punktem programu będzie wystąpienie gościa specjalnego, dr Pete Allisona  „Youth development through Sail Training: aims, purposes and outcomes

Dr Pete Allison z Uniwersytetu w Edyburgu to wybitny specjalista w dziedzinie outdoor/adventure education, badacz Sail Training, autor i recenzent wielu prestiżowych periodyków naukowych, w tym Journal of Experiential Education oraz Cambridge Journal of Education. Współpracuje od wielu lat z Sail Training International – organizatorem regat Tall Ships Races. Pod jego kierownictwem, w roku 2007, przeprowadzono badania nad ST, uznawane do tej pory za najbardziej wszechstronne i miarodajne – raport z tych badań był relacjonowany na poprzednich STF.
pallisonW opisie jego wystąpienia czytamy:
This presentation will summarise the role of Sail Training for youth development and the importance of such work in current society. Recent research and models will be presented incorporating an Aristotelian conception of Sail Training. Examples from outwith Sail Training will be used to inform and enrich the understanding.

Liczymy na to, że Pete przekaże nam kwintesencję obecnych poglądów nt. ST, ilustrowaną przykładami.

Omówimy też tematy przyszłych spotkań, m.in.
– koncepcja budowy żaglowca przeznaczonego dla ST jako stymulator ruchu ST w Polsce,
– rola i znaczenie szkoleń żeglarskich w trakcie rejsu morskiego dla realizacji celów ST.

Serdecznie zapraszamy i prosimy, jeśli to możliwe, o potwierdzenie uczestnictwa w Forum, co ułatwi nam przygotowanie cateringu: biuro@3oceans.pl.

PS. Miejsce naszego Forum to siedziba nowo powstałej szkoły społecznej pn. Bednarska Szkoła Realna – unikalnego, pierwszego w kraju liceum ogólnokształcącego o 4-letnim programie nauki. Wspieramy i patronujemy tej inicjatywie, widząc w niej ogromny potencjał tak dla edukacji, jak i jej komplementarność do idei ST w zakresie formowania i wychowania młodzieży.”

Biuro 3Oceans