Szkolenie online z gier i grywalizacji

26.03 poprowadziliśmy szkolenie z tworzenia kooperacyjnych gier online dla trenerów i nauczycieli z Akademii Myślenia. Głównym celem spotkania było wykorzystanie dostępnych narzędzi w taki sposób, by gracze mogli wykonywać różnorodne zadania na tej samej planszy w tym samym czasie. Wspólnie zastanawialiśmy się także nad alternatywnym zastosowaniem znanych platform (np. Google Docs czy Miro) do tworzenia prostych, ale angażujących gier dla dzieci (np. Gather Town)

Na podstawie istniejących już gier omówiliśmy, w jaki sposób można realizować kooperację w świecie online. Nie zabrakło również miejsca na praktykę – zespołowo układaliśmy puzzle, próbowaliśmy nauczyć Alienkę, jak zapalić zapałkę oraz stworzyliśmy historię o starej kanapie. Na koniec zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy zainspirować się istniejącymi już mechanikami, by stworzyć własne gry.

Środowisko GatherTown – grafika właściciela serwisu