Szkolimy się z przywództwa sytuacyjnego

23 marca 2019, zespół fundacji wraz z zaproszonymi gośćmi, miał możliwość wzięcia udziału w niezwykłym warsztacie. Odwiedziła nas Agnieszka Karolak (która wcześniej była na naszym „Adventusie” ;]) z AkademiaGier.com, aby wprowadzić nas w zagadnienie przywództwa sytuacyjnego.

Zaczęliśmy od intensywnej gry o komunikacji, której podsumowanie dało nam wiele do myślenia. Następnie trenerka poprowadziła dla nas niezwykłą grę „Winnica”. W naszym zespole często szkolimy się poprzez gry, choć przyznać należy, że ta była wyjątkowo interesująca oraz wciągająca.

Czym jest przywództwo sytuacyjne? Jest to model opracowany przez Paula Herseya i Kena Blancharda, który opiera się na założeniu, iż przełożony powinien dostarczać członkom zespołu tego czego oni potrzebują m.in. na podstawie ich rozwoju w organizacji.

Po rozgrywce, Agnieszka poprowadziła dla nas bardzo wartościowe omówienie; nie tylko o teorii przywództwa sytuacyjnego ale również o znaczeniu przewidywania, rozumienia zagadnień związanych z rekrutacją, wizerunkiem firmy (i pracodawcy) oraz konsekwencjom przyjęcia różnych strategii. Choć była gra oryginalnie projektowana dla biznesu, okazała się niezywkle trafna w kontekście zmiany organizacyjnych jakie przechodzi nasza fundacja po procesie coachingowym prowadzonym przez SCWO.

Również z tego powodu, kolejną częścią omówienia było odtworzenie „ścieżki” jaką podąża członek organizacji pozarządowej. Przyjrzeliśmy się dokładnie wyzwaniom związanym z różnymi etapami przynależności do organizacji oraz sposobom wspierania wolontariuszy na różnych etapach ich działalności.

Warsztat był na tyle interesujący, że nie chcieliśmy wypuścić Agnieszki nawet po 7 godzinach wspólnej pracy :) W tym miejscu, dodać należy, że trenerka poprowadziła dla nas tak wartościowy warsztat społecznie, a AkademiaGier.com wypożyczyła bezpłatnie gry na to wydarzenie. To wciąż rzadki przykład jak środowisko biznesowe może wspierać transfer wiedzy oraz narzędzi edukacyjnych do trzeciego sektora. Serdecznie dziękujemy AkademiGier.com za cenną możliwość uczenia się z Wami.

Serdecznie polecamy szkolenie się za pomocą gier i udział w rozgrywce „Winnicy”.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś dołączyć do zespołu wolontariackiego i szkolić się w taki sposób, napisz do nas: wolontariat@naukaprzygoda.edu.pl

Wspieraj bezpłatne wydarzenia, które dzieją się w domku OsiemPrzezDwa: