Szukamy wolontariuszy do zespołu trenerskiego

Edit: na razie zakończyliśmy nabór wolontariuszek i wolontariuszy do zespołu trenerskiego.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy PRACOWNIĄ NAUKI I PRZYGODY…

I zajmujemy się prowadzeniem zajęć i treningów outdoorowych. Jesteśmy odkrywcami i „piratami edukacji” – nie boimy się wyzwań, przełamujemy konwencje klasycznej edukacji, bywamy pokornie niepokorni, podejmujemy ryzyko.

Dlaczego mówimy do Ciebie?

Poszerzamy nasz zespół wolontariacki, o pasjonatów i społeczników chcących rozwijać swoje kompetencje trenerskie i isntruktorskie. Szukamy ludzi lubiących ruch, przyrodę i przygodę. Więcej o ogólnych założeniach wolontariatu u nas przeczytacie tu: https://naukaprzygoda.edu.pl/about/wolontariat/

Jeśli chciałabyś/chciałbyś rozwijać się z nami, lecz nie w formie wolontariatu, możemy zaproponować Ci odpłatnie staż trenerski. Skontaktuj się z liderką zespołu trenerskiego, Agą Leśny: aga.lesny@naukaprzygoda.edu.pl.

Wolontariat dotyczy wsparcia działań programowych w około upowszechnienia nowoczesnych metod pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, wykorzystujących przygodę jako czynnik sprzyjający rozwojowi oraz edukacji człowieka. Uczestnicy działań projektowych mają szansę poznać i wypróbowywać metody działania bazujące na głębokim kontakcie z przyrodą, nauką oraz kulturą.

Podstawową formą realizacji programu są kursy/warsztaty/szkolenia praktyczne adresowane do studentów, nauczycieli, pedagogów – i wszystkich, którzy w sposób aktywny pracują z grupami dzieci, młodzieży lub dorosłych i chcą poszerzyć swoje umiejętności o zagadnienia związane z pedagogiką przygody.

Czego możesz się spodziewać, gdy do nas dołączysz?

• uczysz się prowadzić warsztaty, treningi, szkolenia w metodyce outdoor/experiential education;
  • uczysz się korzystać ze sprzętu outdoorowego (w tym niski park linowy, slackline, gumizela, gry outdoorowe);
  • uczysz się dbać i wykorzystywać sprzęt;
  • uczysz się prowadzić gry outdoorowe;
  • uczysz się z gier outdoorowych robić treningi, warsztaty, szkolenia;
  • uczysz się projektować treningi, warsztaty, szkolenia;
  • poznajesz teorię pedagogiki przygody;
  • pracujesz nad sobą i swoim rozwojem;
  • doskonalisz język angielski i poznajesz ludzi z całej Europy dzięki projektom międzynarodowym;
  • działasz w zróżnicowanym zespole trenerskim w którym są zarówno doświadczeni trenerzy jak i początkujący instruktorzy.

Czy jesteś gotowa/gotowy, aby zostać naszym kamratem/kamratką? To pierwsze koty za płoty!

A jeżeli tak, to jeszcze kilka wymogów formalnych:

• ukończone co najmniej 18 lat;
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu pierwszej pomocy nie starszym niż 3 lata (jeśli nie masz – gotowość wzięcia udziału w kursie);
  • możliwość wzięcia udziału w warsztacie wprowadzającym „Adventus” 9-11.04 w Warszawie

Zgłoś się! Zapraszamy!