Warszaty pedagogiki przygody „Adventus” #10

„Adventus”, czyli niezwykłe spotkanie z pedagogiką przygody! Edycja jubileuszowa! 16-17 września 2017 w Popowie k. Warszawy.

Jeżeli:

– jesteś trenerką/trenerem i szukasz nowych inspiracji do swojej pracy;

– jesteś nauczycielką/nauczycielem dla którego ważne jest wykorzystywanie aktywnych metod pracy z dziećmi i młodzieżą;

– jesteś studentką/studentem i chcesz poznać nowe możliwości własnego rozwoju,

– pracujesz jako edukatorka/edukator lub animatorka/animator i ciągle powiększasz swój zasób metod możliwych do wykorzystania w działaniach z Twoimi grupami;

– zastanawiasz się czym jest outroor education, adventure i experiential education i czy te nurty mogą coś wnieść do Twojej pracy;

– jesteś instruktorką/instruktorem harcerskim lub rekreacji ruchowej i masz wrażenie, że w Twojej dziedzinie czas na nowe metody;

… to mamy dla Ciebie świetną propozycję! Weź udział w Adventusie i odkryj bogactwo teorii, metod i technik, które niesie pedagogika przygody!

W programie

 • Osobiste doświadczenie pedagogiki przygody
 • Kilkanaście gier i ćwiczeń rozwojowych dla uczestników w różnym wieku
 • Gry i ćwiczenia na niskim parku linowym i gumizeli
 • Teoretyczne podstawy pedagogiki przygody
 • Metody omawiania oraz podsumowania ćwiczeń dla różnych grup wiekowych inspirowane active reviewing dr Rogera Greenawaya
 • Metody inspirowane edukacją przyrodniczą

Gościem specjalnym warsztatów będzie światowej sławy praktyk adventure therapyFrank Grant! Nasz gość poprowadzi część poświęconą obcowaniu z naturą.

Korzyści dla uczestników

Włączając metody pedagogiki przygody do swojej pracy:

 • podniesiesz zaangażowanie uczestników swoich działań
 • wzmocnisz ich w braniu odpowiedzialności za swoją naukę
 • zwiększysz efektywność swoich ćwiczeń, gier i zadań
 • ukażesz grupie jej potencjały, talenty i zdolności
 • wesprzesz proces budowania zaufania pośród uczestników

Dodatkowo spędzisz 2 dni na świeżym powietrzu pośród inspirujących ludzi :) oraz otrzymasz cyfrowe materiały warsztatowe przed i po wydarzeniu.

Adventus, w opinii uczestników, to wspaniała okazja do zainspirowania się, „naładowania baterii”, własnego rozwoju przy okazji poznawania wielu metod i technik.

Jako uczestnik weźmiesz udział w szeregu aktywności plenerowych, aby później móc wspólnie podsumować zdobyte doświadczenia i przedyskutować możliwość adaptacji nowo zdobytej wiedzy do pracy z Twoją grupą.

Prowadzący

Aga Leśny – inspiratorka Pracowni Nauki i Przygody. Doświadczona trenerka outdoor education & experiential learning, która pedagogikę przygody stosuje w praktyce w edukacji formalnej i nieformalnej. Członkini międzynarodowych społeczności experiential education, prowadząca warsztaty i kursy train-the-trainers na poziomie europejskim. Autorka licznych artykułów naukowych i popularno-naukowych poświęconych pedagogice przygody. Pasjonatka gier i zabaw z gumizelą.

Uwielbia inspirować do rozwoju i z pasją „zarażać” nowe osoby pedagogiką przygody. Jest założycielką największego fanpage’a poświęconego pedagogice przygody w Polsce.

Adam Kaczmarek – z wykształcenia etnolog i antropolog kulturowy, z powołania pedagog. Trener edukacji ekologicznej i pilot wycieczek. Prowadzi warsztaty dotyczące zrównoważonego rozwoju, przyrodnicze i z edukacji konsumenckiej. Uczy majsterkowania i tradycyjnych gier plenerowych z różnych zakątków świata. Uwielbia górskie wędrówki, próbuje też swoich sił we wspinaczce skałkowej. By oddać się czystej rozrywce sięga po hiszpańskie kryminały, a w chwilach relaksu popija yerba mate. Trener niskich parków linowych wg standardu ERCA.  Ukończył kurs trenerów outdoorowych „Outdoors as a Tool” w Holandii.

Aga & Adam tworzą doświadczony duet trenerski, znany między innymi z dużego zaangażowania i dziwnego łapania się za głowę :) Więcej o nas poczytacie na stronie zespołu >>>.

Dodatkowy bonus

Uczestnicy warsztatów otrzymają 15% zniżki na zakupy w naszym sklepie internetowym.

 

Informacje organizacyjne

– minimalna grupa warsztatowa to 10 osób. W przypadku niedostatecznej liczby zapisanych uczestników, warsztat zostanie odwołany lub przełożony na inny termin;

– warsztat odbędzie się w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowy Caritas, Popowo-Letnisko, al. Centralna 6, 07-203 Somianka (przy trasie nr 62 Serock – Wyszków). Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3 osobowych z łazienkami. Istnieje możliwość zamówienia wyżywienia wegetariańskiego. Na terenie obiektu znajduje się kącik kuchenny, w którym można przygotować sobie ulubioną kawę/herbatę. Uwaga! Na miejscu jest bardzo ograniczony dostęp do wi-fi i sygnału sieci komórkowej więc pracę zdalną lepiej zostawcie w domu :) Jeśli potrzebujesz pomocy w dotarciu na miejsce lub chcesz nocować dzień wcześniej/później w ośrodku – skontaktuj się z nami! Pomożemy :)

– co należy zabrać:  ubranie umożliwiające zajęcia w terenie w każdych warunkach atmosferycznych :), buty na twardej podeszwie, czołówkę lub latarkę;

– zaczynamy w sobotę o godzinie 10:00, kończymy w niedzielę o godzinie 15:00.

Twoja inwestycja
Koszt warsztatu to 450 zł. Dla uczestników zgłaszających się w parach lub  grupach oraz dla tych, którzy wesprą promocję warsztatu, przygotowaliśmy zniżki.

Cena obejmuje: udział we wszystkich zajęciach programowych, zakwaterowanie, wyżywienie (obiad i kolację w sobotę oraz śniadanie i obiad w niedzielę), cyforwe materiały warsztatowe PRZED i PO warsztacie, zaświadczenie o udziale.

Ubezpieczenie NNW uczestnicy wykupują we własnym zakresie. Prosimy o wpłatę bezzwrotnego zadatku w wysokości 150 zł jako potwierdzenie rezerwacji miejsca. W przypadku odwołania warsztatu przez organizatora – zadatek zostanie zwrócony.

 

Zobacz relację z poprzednich edycji

Adventus #9, Adventus #8, Adventus #7Adventus #6

 

Zgłoszenia:

W przypadku rezygnacji z udziału, uczestnikowi przysługuje zwrot wpłaty w następującej wysokości (%wpłaty): – rezygnacja przed 1.07: 100%; rezygnacja pomiędzy 1.07 - 15.08: 50%; rezygnacja pomiędzy 15.08 - 1.09: 30%; rezygnacja po 1.09: brak zwrotu. Zadatek w wysokości 150 zł pozostaje bez zwrotny.