Warsztaty naukowo-outdoorowe dla dzieci

Jedną z rzeczy, które lubimy robić najbardziej są warsztaty naukowe i outdoorowe – zwłaszcza te dla dzieci.

16 maja mieliśmy przyjemność prowadzić takie warsztaty dla Szkoły Podstawowej w Zielonce. Dzieci wraz z dwójką nauczycieli przyjechały do naszego Domku „OsiemPrzezDwa“ na warszawskim Jazdowie, gdzie zaczęliśmy od wspólnego eskperymentowania. Jako, że pogoda dopisała ulokowaliśmy się w ogródku i tam sprawdzailiśmy nasze zmysły: jak działają, w jaki sposób łatwo je oszukać. Eksperymentowaliśmy ze wzrokiem, słuchem, smakiem i węchem. Było to punktem wyjścia do udowodnienia teorii Mikołaja Kopernika, że Ziemia krąży wokół Słońca, a nie odwrotnie (chociaż widać wędrówkę Słońca po niebie). Wiecie, że teorię Kopernika można udowodnić za pomocą miski, linijki i kawałka sznurka? Wydaje się niemożliwe, a jednak…

Po wspólnym obiedzie przyszedł czas na grę terenową. Było robienie map, orientowanie się w tych mapach, poszukiwanie skarbu i wiele innych.

 

IMG_4956 (1)    IMG_4965

Drugą grupą, która nas odwiedziła nas 31 maja były dzieci ze stowarzyszenia „Razem w przyszłość“. Dzieci wraz z wychowawcami miały za zadanie przenieść kuleczki z punktu A do B za pomocą rynienek. Niby nic trudnego, ale okazało się to wcale nie takie łatwe, zwłaszcza gdy czasem nie można było się ruszyć. Potrzeba było dużo współpracy, wzajemnego zrozumienia i przede wszystkim słuchania się nazwzajem.

Dzieci wzięły też udział w grze terenowej po okolicznym parku.

Po wspólnych zabawach i grze urzadziliśmy piknik – dzieci samodzielnie robiły kanapki i lemoniadę.

Jednym słowem było super!

2015-05-31 10.51.04    2015-05-31 11.01.45