Zajęcia naukowe w Drobinie

Na zaproszenie Fundacji Idealna Gmina, w ramach projektu „Śladami Pitagorasa”, w dniach 12-13 czerwca 2013, eksperymentowaliśmy z uczniami Zespołu Szkół w Drobinie.

W zajęciach prowadzonych przez animatorów Pracowni Nauki i Przygody wzięło udział ponad stu dwudziestu uczniów tutejszej placówki.  Uczniowie szkoły podstawowej odkrywali wraz z nami „Odlotowe powietrze„, a gimnazjaliści „Metalowe tajemnice„. Każdy mógł poeksperymentować; samodzielnie i w grupach. Sprawdzaliśmy jaką siłę ma powietrze, co można za pomocą niego wybudować oraz dlaczego dawniej nurkowie schodzili pod wodę w tzw.dzwonach i jak wykorzystano to kręcąc „Piartów z Karaibów”. Starsi uczniowie przyglądali się przyspieszonemu procesowi rdzewienia metali i uczyli się jak można zapobiegać korozji.  Z pomocą animatorów, młodzi naukowcy odkryli dlaczego przy niektórych rurach kanalizacyjnych nie wolno używać silnych środków udrażniających.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bardzo chętnie eksperymentowali z nami, dobrze się przy tym bawiąc i ucząc. Dla nauczycieli zajęcia były inspiracją do realizowania zagadnień podstawy programowej w jeszcze bardziej atrakcyjny sposób.

Obejrzyjcie zdjęcia!

Projekt „Śladami Pitagorasa” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.